Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vůjtek ohlásil návrat na striedačku, pomôže svojmu materskému klubu

Bývalý tréner slovenskej i českej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek sa vracia do svojho kľúčového klubu.

20.09.2016 16:30
Vladimír Vůjtek Foto: ,
Vladimír Vůjtek.
debata

Vo Vítkoviciach bude konzultant, poradca i oponent progresívnych trénerov Jakuba Petra a Pavla Trnku. Nebude však zasahovať do ich kompetencií na tréningoch či výberu zostavy a taktiky. Bude sledovať zápasy, konzultovať s kormidelníkmi, ako sa plnila taktika v samotných stretnutiach. Bude im radiť, na čom je podľa neho treba zapracovať.

„Vo Vítkoviciach som vyrastal, odohral a odtrénoval najviac sezón. Dúfam a pevne verím, že určitým percentom prispejem k napredovaniu vítkovickeho hokeja. Ak by dosadili poza trénerov, tak by som do toho nešiel. Aktivita však vzišla z ich strany,“ povedal v rozhovore pre český Sport Vladimír Vůjtek. Na štyri či päť stretnutí sa však predsa len vráti aj na striedačku: bude na nej pôsobiť v čase, keď Jakub Petr bude mať povinnosti pri juniorskej reprezentácii Čes­ka.

Vůjtek po odchode od slovenskej reprezentácie, s ktorou získal striebro na svetovom šampionáte 2012, viedol v ostatnom ročníku Česko. Úspešný bol najmä počas pôsobenia v ruských kluboch, s Jaroslavľom získal dva majstrovské tituly.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimír Vůjtek #HC Vítkovice Steel