Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Potvrdené: Ďalším kandidátom na post prezidenta SZĽH je Martin Kohút

Na pozíciu prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) bude kandidovať Martin Kohút. Ten je v súčasnosti členom výkonného výboru SZĽH a pôsobí v manažmente jednej z úspešných IT firiem na Slovensku.

02.06.2016 11:19 , aktualizované: 12:47
Martin Kohút, Ľubomír Višňovský, Rastislav... Foto: ,
Martin Kohút (vpravo) s Ľubomírom Višňovským. V pozadí Richard Lintner a Rastislav Pavlikovský.
debata (2)

Voľby prezidenta zväzu sa uskutočnia 16. júna. Martina Kohúta navrhli kluby z Michaloviec a Popradu, podporu má aj od skupiny hokejových osobnosti na čele s Arnem Krotákom či Ľubomírom Višňovským. „Sme presvedčení, že Martin Kohút má všetky predpoklady na to, aby tento post zastával čestne a zodpovedne. Má výborné manažérske skúsenosti zo silnej a stabilnej IT spoločnosti a je jazykovo veľmi dobre vybavený. SZĽH sa musí zmeniť na modernú, flexibilnú a servisne orientovanú organizáciu, ktorá musí byť riadená rovnako ako dobrá a úspešná firma. Martinovi sa podarilo vybudovať na Slovensku silnú firmu a veríme, že rovnako úspešný bude aj v prípade modernizácie a zefektívnenia SZĽH,“ povedal Arne Kroták, hráč a funkcionár HK Poprad.

Prostredníctvom videovizitky mu podporu vyjadrili aj viaceré osobnosti z oblasti kultúry či šéf Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. „Páčia sa mi jeho myšlienky, vo veľa veciach sme si rozumeli, čo by sa mohlo zmeniť. Verím, že to bude veľmi dobre fungovať,“ povedal Ľubomír Višňovský. Pri predstavení Kohútovej kandidatúry nechýbal ani Richard Lintner, ktorý pred rokom neúspešne kandidoval na post prezidenta SZĽH a v sezóne 2015/2016 pracoval ako generálny manažér spoločnosti Pro-Hokej. Tá riadi najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž Tipsport ligu.

„Rozhodol som sa podporiť toto riešenie na základe silnej skúsenosti za ostatnú sezónu. Fungovanie zväzu som sledoval zvnútra a vedel som si vyhodnotiť, aké sú najväčšie slabiny slovenského hokeja v rámci riadenia. Som presvedčený, že SZĽH potrebuje krízového manažéra, ktorý celý systém nastaví tak, že bude zrozumiteľný a budú v ňom jasne zadefinované kompetencie a povinnosti. Verím, že použije najkvalitnejších ľudí, ktorých dokáže zapáliť pre túto cestu. Presvedčil som sa, že ľudí, ktorí dokážu pomôcť slovenskému hokeju, je veľmi veľa,“ povedal Richard Lintner a vyjadril s aj k tomu, prečo opäť nekandiduje on. „Situáciu sme vyhodnocovali prakticky kontinuálne od ostatných volieb. Som presvedčený, že toto riešenie je najlepšie pre slovenský hokej.“

zväčšiť Veľké zimné štadióny musíme prestavať na... Foto: Pravda, Robert Hüttner
Martin Kohút Veľké zimné štadióny musíme prestavať na multifunkčné centrá, ako sa to deje pri futbale, tvrdí Martin Kohút.

„Ďakujem za prejavenú dôveru. Cítim veľkú zodpovednosť a mám rešpekt pred týmto náročným poslaním. Pristupujem k tejto výzve s pokorou. SZĽH musí byť silná, moderná a servisne orientovaná organizácia. Mám jasnú predstavu a program, ako tento cieľ naplniť. Mojimi životnými piliermi sú rodina, priatelia, blízki spolupracovníci a viera. Verím, že s ich podporou, ako aj s podporou hokejovej verejnosti, hráčov, fanúšikov, partnerov, sponzorov a funkcionárov sa nám podarí postupne realizovať môj hokejový program,“ povedal Kohút.

Program hneď aj predstavil: „Má štyri body, prvým je infraštruktúra. Veľké zimné štadióny musíme prestavať na multifunkčné centrá, ako sa to deje pri futbale. Do roku 2019 zabezpečíme, aby podmienky v oblasti kvality a množstva hokejovej infraštruktúry pre ľadový hokej na Slovensku zodpovedali minimálne 7. miestu vo svete. Druhým bodom je podpora mládeže, od roku 2017 spustenie projektu hokejových akadémií. Do roku 2019 zvýšime objem finančných prostriedkov poskytnutých na rozvoj mládežníckeho hokeja o 80 percent. Nesmieme zabudnúť na kvalitné vzdelávanie a úpravu formátu súťaží, aby boli atraktívnejšie pre fanúšikov, partnerov, sponzorov a širokú hokejovú verejnosť.“

O najvyšší post v slovenskom hokeji zabojuje aj Tibor Turan. „Potvrdzujem, že sa budem uchádzať o pozíciu prezidenta. Rozhodlo, že ma oslovili kluby a vážni ľudia z nášho hokeja. Prepáčte, ale viac vám zatiaľ nepoviem,“ uviedol pre Pravdu dlhoročný popradský funkcionár Turan. Prezradil ešte, že zatiaľ neplánuje žiadnu mediálnu prezentáciu vlastnej kandidatúry: „Najbližšie dva týždne sa budeme plne sústreďovať na oslovovanie ostatných ľudí z hnutia. Tlačovú besedu môžeme urobiť aj po kongrese.“

V minuloročných voľbách zdolal Igor Nemeček vyzývateľa Richarda Lintnera. Veľká skupina hokejistov voľbám vyčítala neférové podmienky a bojkotom si vynútila dohodu s prezidentom SZĽH, že sa v lete 2016 uskutočnia nové voľby, v ktorých už nebudú môcť hlasovať zástupcovia odborných komisií. Na minulotýždňovej rade SZĽH sa schválili nové stanovy, v ktorých je zapracovaná aj táto zmena.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #SZĽH #Tibor Turan #Martin Kohút