Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Jágr nepomôže Čechom na Svetovom pohári, nestihol by sa pripraviť

Českým hokejistom na septembrovom Svetovom pohári v Toronte definitívne nepomôže Jaromír Jágr. Štyridsaťštyriročná hrajúca legenda a najproduktívnejší hráč Floridy v sezóne 2015/2016 telefonicky tlmočil generálnemu manažérovi Martinovi Ručinskému svoje zamietavé stanovisko.

24.05.2016 08:52
Jaromír Jágr, rozhodcovia, Česko, Kanada Foto: ,
Protesty Jaromíra Jágra smerom k rozhodcom.
debata (2)

„Zavolali sme si počas víkendu a Jarda sa nakoniec rozhodol, že nepôjde. Veľmi som ho neprehováral. Som to počas kariéry nemal rád, keď ma niekto do niečoho tlačil,“ povedal Ručinský pre český denník Sport.

Rozhodnutie Jágra jeho niekdajší reprezentačný kolega vzápätí aj konkretizoval: „Hlavný dôvod bol ten, žeby sa v lete nestihol dobre pripraviť na taký dôležitý turnaj. Rovnako pripomenul, že už vlani po majstrovstvách sveta fakticky ukončil reprezentačnú kariéru, a nechce na tom nič meniť. Tiež bude mať počas leta veľa práce s Kladnom a chce sa tomu poriadne venovať.“

Účastníci obnoveného Svetového pohára vrátane českého tímu už začiatkom marca zverejnili 16-členné nominácie, zostávajúcich 7 hráčov musia doplniť do 1. júna. Vedenie českého tímu na čele s Ručinským a novým reprezentačným trénerom Jandačom verilo, že Jágra prehovoria a na jednom z vrcholných podujatí za ostatné roky napokon nastúpi. Česi sa v A-skupine Svetového pohára stretnú s Kanaďanmi, Američanmi a tímom Európy, v ktorom by nemali chýbať najlepší Slováci. Informoval o tom portál sport.idnes.cz.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Jaromír Jágr #česká hokejová reprezentácia #Svetový pohár 2016