Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Jágr štart na SP rezolútne neodmietol, no nepovedal ani áno

Meno skúseného hokejového útočníka Jaromíra Jágra síce chýba v základnom kádri reprezentácie Česka na septembrový Svetový pohár, to však automaticky neznamená, že sa 44-ročný krídelník v kanadskom Toronte napokon nepredstaví.

03.03.2016 14:10
Jaromír Jágr Foto: ,
Jaromír Jágr.
debata (2)

„U neho máme otáznik. Hovoril s ním Martin Ručinský, necháme mu čas. Všetci vieme, ako hrá. Stále patrí k najlepším. Počkáme si na jeho rozhodnutie,“ povedal v stredu tréner českého mužstva Josef Jandač.

Generálny manažér českého mužstva Ručinský na stále hrajúcu legendu nemieni vyvíjať tlak. „Jardu prehovárať nebudem. Sám by som nebol rád, ak by som musel čeliť takejto situácii. Ja som mu prezentoval svoj názor, či by mal alebo nemal hrať. On to rezolútne neodmietol. Nepovedal nie ani áno. Celé sa to skončilo tak, že som mu vravel: ‚Nechaj to tak. Idete do play-off, teraz ťa nominovať nebudeme.‘ To bolo viac-menej jeho želanie. Rozhodneme sa po sezóne. Je na Jardovi, či bude mať chuť hrať,“ informoval Ručinský.

V úvodnej 16-člennej nominácii výberu Česka figuruje 14 hokejistov z NHL a dvojica z tímu KHL Avangard Omsk. Najskúsenejším útočníkom výberu je Tomáš Plekanec z Montrealu.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Jaromír Jágr #Svetový pohár 2016