Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Záborský sa vytiahol pred kamarátmi, aby ho nenakopali

Štvrtkové víťazstvo IFK Helsinki nad Espoo Blues 5:2 v najvyššej fínskej hokejovej súťaži Liiga nesie výrazný slovenský rukopis.

30.10.2015 10:17
Tomáš Záborský Foto: ,
Tomáš Záborský v reprezentačnom drese.
debata

Pri treťom góle domácich asistoval Tomáš Záborský, štvrtý a piaty potom sám strelil.

„Utvorili sme si mnoho šancí, takže rozdiel v skóre mohol byť ešte výraznejší. Dali sme však päť gólov, čo je tiež celkom pekné. Zápas sme dobre začali, rozumne narábali s pukom. Duel nám vyšiel a sme šťastní, že máme všetky tri body,“ hovoril v dokrútke na klubovom webe Tomáš Záborský, ktorý nastúpil na ľavom krídle druhej formácie.

Po výpadku spôsobenom problémami s kolenom sa 27-ročný krídelník pomaly dostáva do formy. „Stále to nie je stopercentné, stále s tým bojujem. Musím však byť trpezlivý,“ povedal rodák z Trenčína, ktorého individuálne aj tímovo vydarený duel tešil viac než inokedy. „Vždy som rád, keď skórujem. Tentoraz ma však prišli navštíviť z Írska slovenskí priatelia. Keďže merali dlhú cestu, prízvukovali mi, že ak nebudem hrať dobre, nakopú mi zadok. Takže môžu byť spokojní. Nedbal by som, ak by tu zostali aj celú sezónu, ale aj oni musia pracovať,“ zakončil s úsmevom 28-násobný slovenský reprezentant.

Záborský naskočil v tejto sezóne do 13 ligových duelov, nazbieral v nich 9 bodov (5+4). V doterajšej kariére odohral 229 zápasov v najvyššej fínskej súťaži so ziskom 182 bodov (91+91).

debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Záborský #IFK Helsinki