Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hokej mení za futbal. Stümpel si zahrá 8. ligu

Naoko obyčajný majstrovský súboj 8. ligy medzi futbalistami Iliašoviec a Richnavy v okrese Spišská Nová Ves bude mať jeden veľký ťahák.

09.05.2014 10:38
Jozef Stümpel Foto:
Jozef Stümpel.
debata

V drese domáceho tímu by sa mal na trávniku predstaviť hokejista Jozef Stümpel. Ako sa zrodil príchod tejto hviezdnej akvizície so skúsenosťami zo svetových klzísk a v uplynulej sezóne lídra strieborného tímu Nitry v extralige? Bielo-čierny dres Iliašoviec si už niekoľko sezón obliekajú dvaja hokejisti pôsobiaci v Nitre so spišskými koreňmi Peter Ordzovenský a Lukáš Novák. A tí dotiahli do svojho „futbalového“ tímu aj už takmer hokejovú legendu Stümpela.

„Je to pravda,“ potvrdil informáciu manažér FK 56 Iliašovce Slavomír Frankovič pre denník Korzár. „Začali sme to brať vážnejšie, keď nám poslal svoju fotografiu na registračný preukaz. Už je zaregistrovaný v našom klube a v nedeľu ho očakávame. Pred zápasom plánujeme menšiu slávnosť, kde túto veľkú osobnosť privítame v našej obci. Pevne verím, že nastúpi aj v samotnom zápase. Možno vytvoríme útok Stümpel – Novák – Ordzovenský,“ dodal S. Frankovič.

Korzár ďalej pripomína, že ak 41-ročný Stümpel v nedeľu od 10.30 h nastúpi za Iliašovce, na svoj prvý majstrovský futbalový zápas tak skoro nezabudne. Súperom domácich je FC Richnava, ktorého káder tvoria rómski futbalisti. „Všetkých fanúšikov futbalu, ale aj hokeja vítame v nedeľu u nás. Pre vzácneho hosťa už máme pripravený aj dar,“ dodal manažér IIiašoviec.

debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #Iliašovce #Jozef Stümpel