Hokejisti Slovinska a Rakúska sa stali opäť účastníkmi elitnej kategórie majstrovstiev sveta a o rok si zahrajú na turnaji v Česku.

27.04.2014 10:24
Japonsko - Maďarsko Foto:
Momentka zo zápasu Japonsko - Maďarsko.

Obaja účastníci tohtoročnej zimnej olympiády v Soči si postup vybojovali na turnaji A-skupiny I. divízie v Kórejskej republike. Do posledného kola bojovali s nimi o jednu z dvoch miesteniek medzi elitou ešte Japonci, ktorí však nezvládli zápas proti Maďarsku.

Japonci trikrát v zápase viedli, lenže minútu a šesť sekúnd pred koncom tretej tretiny Maďari vyrovnali na 4:4 a predlžovalo sa. O víťazovi napokon rozhodli až nájazdy. V nich trikrát skóroval maďarský útočník Márton Vas, Japonec Kudži sa pri poslednom nájazde pošmykol a ani nevystrelil…

Japonsko bolo účastníkom elitnej kategórie na pozvanie v rokoch 1930, 1957 a medzi rokmi 1998 a 2004 ako zástupca ázijského kontinentu, nikdy si postup nevybojovalo na ľade.

Výsledky – turnaj A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v hokeji v Gojangu:
Maďarsko – Japonsko 5:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:2, 1:1 – 0:0, 1:0)
Rakúsko – Slovinsko 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Kórejská republika – Ukrajina 2:8 (0:2, 0:3, 2:3)

Konečné poradie: 1. Slovinsko 12 bodov (15:6), 2. Rakúsko 10 (20:14), 3. Japonsko 10 (14:14), 4. Ukrajina 7 (18:13), 5. Maďarsko 6 (16:18), 6. Kórejská republika 0 (12:30)