Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Z Pálffyho je cestný pirát, hrozí mu dokonca doškoľovací kurz

Bývalý skvelý hokejista Žigmund Pálffy (41) môže prísť o vodičský preukaz. Policajti mu v tomto roku už tretí raz namerali vyššiu ako povolenú rýchlosť počas jazdy autom. Okrem toho, že dostal pokutu, musí ísť na doškoľovací kurz do autoškoly.

09.12.2013 18:48
Žigmund Pálffy Foto:
Žigmund Pálffy.
debata (4)

Informuje o tom server cas.sk. Zákon hovorí, že ak sa vodič v jednom roku dopustí troch závažných priestupkov, musí sa dostaviť na skúšky. Majster sveta z roku 2002 Žigmund Pálffy dostal v týchto dňoch rozhodnutie z dopravného inšpektorátu, v ktorom stojí, že musí ísť za tri závažné priestupky do autoškoly.

"Každý, kto sa dopúšťa takýchto priestupkov, musí absolvovať doškoľovací kurz v autoškole, zdravotné aj psychologické vyšetrenie a preskúšanie na dopravnom inšpektoráte,“ povedala trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová pre cas.sk. Pálffy má trvalé bydlisko v Skalici a práve tam by mal do konca januára 2014 absolvovať doškoľovací kurz.

Pálffy, ktorý odohral v kariére 708 zápasov v NHL, sa rozhodol v lete ukončiť kariéru. V minulej sezóne už ako štyridsiatnik bol v drese Skalice ešte stále najproduktívnejším hráčom slovenskej Tipsport extraligy. Okrem zlata z MS v Göteborgu 2002 má v zbierke aj bronz z Helsínk 2003.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #vodičský preukaz #Žigmund Pálffy