Slovenský brankár kraľuje v Česku, vychytal už tretí shotout v rade

Slovenský hokejový brankár v službách Liberca Marcel Melicherčík vychytal tretí zápas v českej extralige v rade s čistým kontom. V piatok zatiahol roletu v súboji proti Karlovým Varom a neinkasoval už 196 minút a 13 sekúnd. Liberec vyhral 1:0 po predĺžení.

15.11.2013 20:52 , aktualizované: 16.11.2013 11:24
Marcel Melicherčík Foto:
Marcel Melicherčík ešte v drese Popradu.

„Snažím sa na to nemyslieť, aby som sa z toho nezbláznil. Štatistiky nesledujem, ani si ich nechcem všímať. Najradšej by som túto nulu vymenil za to, aby sme v piatkovom zápase získali všetky tri body. Odohrali sme veľmi dobrý zápas a ďakujem spoluhráčom, že množstvo striel zblokovali a zabránili aj dorážkam súpera,“ povedal Melicherčík pre hokej.cz.

Liberec v doterajšom priebehu sezóny inkasoval dosť gólov, ale v ostatných dueloch sa jeho defenzívna hra výrazne zlepšila. Tím hrá obetavejšie a jednoduchšie. Dvadsaťšesťročný Popradčan odišiel po sezóne 2011/2012 do ČR. V ostatnom ročníku bol hráčom Leva Praha, Sparty Praha i Litoměříc. Od novej sezóny je v Liberci, krátko hosťoval v Benátkach nad Jizerou.

Třinec – Litvínov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 13. J. Černý, 30. Ručinský (MAJDAN)
Branislav Konrád (Třinec) nechytal

Chomutov – Vítkovice 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)
Góly: 24. Divíšek, 36. D. Hruška – 29., 41. a 47. RUDOLF HUNA, 8. Strapáč, 9. Szturc (STEHLÍK), 31. Svačina (RUDOLF HUNA), 50. Michal Hlinka (VANDAS)

Plzeň – Kometa Brno 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 28. Seman (JÁN SÝKORA), 40. Kašpařík (JÁN SÝKORA), 42. Pletka, 58. JÁN SÝKORA – 19. T. Svoboda
Marek Čiliak (Kometa) odchytal celé stretnutie

Zlín – Slavia Praha 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 2:2, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 5. Čajánek, 25. Balaštík, 37. Veselý, rozh. sam. nájazd Honejsek – 22. Sklenář, 27. Sklenář (VALACH), 59. VALACH

Kladno – Sparta Praha 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Góly: 35. Hlaváč, 54. M. Hořava – 21. a 60. T. Rolinek, 1. Kumstát, 22. Ton, 36. Přibyl

Liberec – Karlove Vary 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Gól: 63. Hunkes