Slovák bol na koberci u kardinála Duku. Dostal vyznamenanie

V priestoroch pražského arcibiskupstva na Hradčanoch kardinál Dominik Duka udelil slovenskému hokejovému obrancovi Tomášovi Slovákovi cenu Českej biskupskej konferencie za príkladné správanie fair-play v rozhodujúcom siedmom zápase finále play-off českej extraligy.

02.05.2013 22:14
Tomáš Slovák Foto:
Tomáš Slovák.
debata (18)

Slovákova Plzeň viedla v poslednej minúte duelu 3:2 a pravdepodobne by si už ustrážila tesný triumf a zisk majstrovskej trofeje. Slovenský obranca sa priznal rozhodcom, že tečoval súperom nastrelený puk, Zlín získal útočné pásmo a 10 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal na 3:3 a vynútil si predĺženie. V ňom Plzeň spečatila titul.

„Nechcel som, aby sme zvíťazili podvodom,“ povedal vtedy Tomáš Slovák, ktorý sa neprebojoval do záverečnej nominácie reprezentácie SR na 77. majstrovstvá sveta v Helsinkách a Štokholme.