Los Angeles Kings ukončil čiernu sériu. Na výhru v Nashville nikdy nezabudne mladík Turcotte

Americký útočník Alex Turcotte zaznamenal svoj prvý gól v NHL. Prispel ním k triumfu hokejistov Los Angeles na ľade Nashvillu 4:2.

01.02.2024 06:58
Alex Turcotte Foto:
Alex Turcotte strieľa svoj prvý gól v NHL.

Vo svojom štrnástom dueli v profilige pridal 22-ročný útočník aj asistenciu. Kings ukončili štvorzápasovú šnúru prehier.

„Samozrejme, bolo to niečo vzrušujúce a trochu sa mi z toho zatočila hlava. V každom prípade som cítil veľkú úľavu,“ uviedol pred zámorské médiá 22-ročný Turcotte, draftová päťka z roku 2019.

V prostrednej časti hry zvýšil na 2:0 pre Los Angeles. Hráči Nashvillu prestrieľali súpera 41:24, no výraznou oporou hostí bol český brankár David Rittich s 39 zákrokmi. „Predátori“ prehrali tretí duel za sebou.

SR Hokej Extraliga Muži 33. kolo Dohrávka KEX Čítajte viac Chybu hľadajte inde! Fanklub vyslal vedeniu Michaloviec odkaz, s novým trénerom si Dukla vyšliapla na majstra

Shane Pinto rozhodol na začiatku tretej minúty predĺženia o víťazstve Ottawy na ľade Detroitu 3:2. Zaujímavosťou je, že v extra čase nemali domáci puk v držaní ani raz.

„Keď máte puk v predĺžení na hokejkách, je veľká šanca, že sa vám podarí skórovať. Počkali sme si na správnu chvíľu,“ povedal po zápase Pinto, ktorý mal v stretnutí bilanciu 1+1.

Brankár Joonas Korpisalo podržal hostí 23 zákrokmi. Za Detroit vyrovnal v tretej tretine na 2:2 Dylan Larkin, ktorý tak bodoval v dvanástom zápase v sérii.

Anaheim otočil domáci súboj so San Jose a triumfoval 3:2 po predĺžení. O vyrovnanie na 2:2 sa 61 sekúnd pred koncom tretej tretiny postaral Troy Terry a v predĺžení potom bod navyše pre Ducks získal Frank Vatrano.

NHL – sumáre:
Detroit Red Wings – Ottawa Senators 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 9. Sprong (Veleno), 52. Larkin (Compher, Määttä) – 24. Kastelic (Bernard-Docker, Kelly), 35. Tkachuk (Pinto), 63. Pinto (Chabot, Tarasenko). Brankári: Lyon – Korpisalo, strely na bránku: 25:25.

Nashville Predators – Los Angeles Kings 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Góly: 46. Forsberg (McDonagh, Nyquist), 57. Tomasino (Josi, Novak) – 9. Grundström, 26. Turcotte (Moore, Spence), 54. Lewis (Byfield, Turcotte), 59. Fiala (Danault, Anderson). Brankári: Saros – Rittich, strely na bránku: 41:24.

Anaheim Ducks – San Jose Sharks 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 3. Lundeström (McTavish, Silfverberg), 59. Terry (Carlsson, Henrique), 65. Vatrano (Terry, LaCombe) – 7. Duclair (Muchamadullin, Hoffman), 38. Vlasic (Burroughs, Eklund). Brankári: Gibson – Kähkönen, strely na bránku: 34:28.

Najstarší aktívni hokejisti v zámorskej NHL Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Okrem presného veku desiatich veteránov (k 1....
Viac na túto tému: #NHL #Los Angeles Kings