Chybu hľadajte inde! Fanklub vyslal vedeniu Michaloviec odkaz, s novým trénerom si Dukla vyšliapla na majstra

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HC Košice 3:0 v stredajšej dohrávke 33. kola Tipos extraligy. Domácich prvýkrát v sezóne viedol ich staronový kormidelník Tomek Valtonen, ktorý spoločne s asistentom Danielom Sedlákom nahradili Petra Kúdelku s Tomášom Surovým.

31.01.2024 19:49
SR Hokej Extraliga Muži 33. kolo Dohrávka KEX Foto:
Michalovce doma zdolali Košice 3:0 s novým trénerom Tomekom Valtonenom.

Brankár michalovského tímu Stanislav Škorvánek oslávil dnešné 28. narodeniny 3. čistým kontom v sezóne a 13. v extraligovej kariére.

Pre „oceliarov“ to bola prvá prehra na klziskách súperov po piatich víťazstvách, resp. od 26. decembra.

V drese michalovského tímu absolvoval úspešnú premiéru americký útočník Josh Wilkins, ktorý v 13. minúte otvoril skóre.

Transparent, ktorý vyvesil fanklub pred zápasom

Pre viaceré absencie v ofenzíve zaradil tréner Košičanov Dan Ceman premiérovo do zostavy 17-ročného útočníka Tobiasa Faitha.

Domáci mali v prvej tretine viac z hry a do vedenia išli v presilovke, keď sa zblízka presadil nepokrytý Wilkins.

Košičanom sa v druhej tretine nepodarilo vyrovnať ani počas dvoch presiloviek a od 33. minúty bol náskok domácich už dvojgólový. Daugavišovu prihrávku zužitkoval Bindulis – 2:0.

Michalovčanov viackrát podržal brankár Škorvánek a jeho náprotivok Riečický tretíkrát inkasoval po 13 sekundách hry v tretej časti.

SR Hokej TEL play off 1/4 6. Michalovce Slovan Kudelka Čítajte viac Ešte to oľutujete! Vykopli ste ho ako psa. Koniec Kúdelku rozpútal vášne. Čo ho najviac mrzí? Prehovoril aj jeho nástupca

Tvrdou strelou z väčšej vzdialenosti ho prekonal Santos – 3:0. Košičanom sa ani v tretej časti nepodarilo prekvapiť defenzívu domácich.

Tí naďalej ostali na priebežnom 4. mieste tabuľky, no na tretích Košičanov strácajú už iba dva body.

Tipos extraliga – dohrávka 33. kola

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 13. Wilkins (Newton), 33. Bindulis (Daugavinš, Santos), 41. Santos (Bindulis, Newton). Rozhodovali: J. Konc ml., Hronský – Stanzel, Šoltés, vylúčení: 7:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2278 divákov.
Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Bindulis, Drgoň, Jasečko, Bodák, Macejko, R. Novák – Daugavinš, Newton, Santos – Valach, Heard, Wilkins – Solenský, Suja, Puliš – Vašaš, Buc, Kabáč – R. Fedor
Košice: Riečický – Olsson, Breton, A. Bartoš, Zech, Dravecký, Šedivý – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Lunter, Berger, Chovan – Rogoň, Slovák, Jokeľ – Bačo, Havrila, T. Faith

Viac na túto tému: #HC Košice #HK Dukla Michalovce