Nemec sledoval šou Kučerova a výhru Černáka. Víťaznú šnúru Rangers ukončil posledný tím východu

Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom vyhrali v zámorskej NHL na ľade New Jersey 4:1.

26.02.2024 06:59
scertiahnut  1 Foto:
Obranca New Jersey Šimon Nemec (17) v súboji proti Tampe Bay.

Štyrmi bodmi (1+3) sa v drese hostí blysol Nikita Kučerov a ako prvý hráč v prebiehajúcej sezóne pokoril 100-bodovú hranicu.

Na konte má 102 bodov za 38 gólov a 64 asistencií. Černák ta Tampu a ani jeho krajan Šimon Nemec v drese New Jersey nebodovali.

Kučerov zaznamenal minimálne 100 bodov v jednom ročníku štvrtýkrát v kariére a v druhej sezóne za sebou. V minulej dosiahol 113 bodov (30+83) v 82 dueloch. Jeho maximum je 128 bodov (41+87) z ročníka 2018/2019.

michalovce Čítajte viac Pekný príbeh v extralige. Do Michaloviec prišiel z Popradu a zostrelil bývalých spoluhráčov

Proti New Jersey asistoval pri prvých troch zásahoch svojho tímu a skóre spečatil v závere gólom do prázdnej bránky. Kanadské bodovanie vedie s náskokom šiestich bodov pred Nathanom MacKinnonom z Colorada.

Métu 100 bodov dosiahol v nedeľu najrýchlejšie v histórii Lightning, prekonal svoje vlastné klubové maximum z ročníka 2018/2019, vtedy na to potreboval 62 duelov.

Brandon Hagel si v drese hostí pripísal gól a dve asistencie. Černák odohral za Tampu 18:48 min s jedným plusovým bodom, Nemec strávil na ľade 19:07 min a dostal jeden menší trest za hákovanie.

Hokejisti Columbusu vyhrali nad New Yorkom Rangers 4:2. Posledný tím Východnej konferencie ukončil víťaznú sériu jej lídra, ktorý predtým vyhral v desiatich dueloch za sebou.

Piate víťazstvo v rade dosiahli hráči Detroitu aj Nashvillu, ktorí vyhrali na klziskách súperov.

Red Wings vyhrali na ľade Chicaga 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil útočník Patrick Kane, ktorý prežil najúspešnejšie roky kariéry práve v drese Blackhawks.

Zápasu predchádzal ceremoniál, počas ktorého domáci klub vyvesil dres bývalého obrancu Chrisa Cheliosa (číslo 7) pod strop arény.

Kane sa stal piatym hráčom, ktorý v predĺžení rozhodol o víťazstve v prvom zápase proti svojmu bývalému klubu.

Hráči Buffala dokázali prvýkrát v sezóne vyhrať v troch zápasoch za sebou. Na tesné víťazstvo v Montreale a Columbuse nadviazali domácim triumfom proti Caroline.

Vyhrali 3:2 po samostatných nájazdoch, rozhodujúci premenil Casey Mittelstadt. Carolina prehrala dva zápasy za sebou prvýkrát od 24. decembra.

Hráči Nashvillu dosiahli piate víťazstvo v rade, keď na ľade Anaheimu triumfovali 4:2. Zakončili tým päťzápasový trip po západnom pobreží, počas ktorého získali plný počet bodov.

Útočník Mark Scheifele sa podieľal na všetkých štyroch góloch Winnipegu, ktorý zvíťazil nad Arizonou 4:3 po predĺžení. Druhýkrát v mesiaci mal v zápase bilanciu 1 gól a 3 asistencie.

Rozhodujúci gól strelil útočník Kyle Connor, ktorý si tým zopakoval víťazný gól z predĺženia v predošlom zápase na ľade Chicaga.

Jets vyhrali v treťom zápase za sebou a nad Coyotes triumfovali už 10. stretnutí za sebou. Arizona čaká už vyše mesiaca na víťazstvo, od 23. januára prehrali v 12 zápasoch za sebou.

V tradičnom „derby“ o Pensylvániu uspeli hráči Pittsburghu, ktorí na domácom ľade zdolali Philadelphiu 7:6.

Tyson Foerster a Scott Laughton z Philadelphie a Bryan Rust z Pittsburghu nazbierali po tri kanadské body za 2 góly a asistenciu.

Kapitán „tučniakov“ Sidney Crosby pridal ku gólu tri asistencie. V ročníku 2023/24 nazbieral už 60 kanadských bodov (32+28) a na túto métu sa dostal šestnástýkrát v kariére.

V zápase sa príliš nevyznamenali brankári – domáci Tristan Jarry mal úspešnosť zákrokov 71,40 percent, Cal Petersen z Philadelphi­e 78,10.

NHL – výsledky:
New Jersey – Tampa Bay 1:4, Pittsburgh – Philadelphia 7:6, Buffalo – Carolina 3:2 pp a sn, Carolina – New York Rangers 4:2, Chicago – Detroit 2:3 pp, Winnipeg – Arizona 4:3 pp, Anaheim – Nashville 2:4