Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Vďaka Bohu za Satana, napísali fanúšikovia Šatanovi

Mal to byť jeden z vrcholov vo Wachovia Centre, no zákrok Mika Richardsa na Davida Krejčího sa skončil dvojitou katastrofou. Pre oba tímy - Philadelphiu i Boston. Bruins z následného brejku po spolupráci Milana Lucica s Miroslavom Šatanom skórovali, no mladý český hokejista kvôli zlmenému zápastiu viac do zápasu nenaskočil a nestane sa tak už v play-off vôbec.

06.05.2010 18:38
Miroslav Šatan Foto:
Miroslav Šatan sa raduje z gólu na ľade Philadelphie.
debata (9)

„David sa aj napriek tomu bodyčeku dostal k puku a jemne ho posunul, videl som Mira trieliť na stred osi, a tak som sa mu snažil puk posunúť, v zakončení odviedol skvelú robotu,“ pochválil strelca víťazného zásahu v stretnutí Šatana spoluhráč Milan Lucic.

Práve dlhoročný kapitán slovenskej reprezentácie Šatan je do týchto chvíľ najväčšou postavou série medzi letcami a medveďmi. V každom z troch zápasov strelil gól a navyše pridal aj dve asistencie.

„Trvalo mi to niekoľko týždňov, aby som presne pochopil, ako to v klube funguje a aj pre trénerský tím, čo môžu odomňa očakávať. Teraz už viem, čo a ako mám robiť, aby bol tím čo najviac úspešný a ja som mu mohol dať všetko, čo viem,“ hodnotil svoje pôsobenie v tíme Bruins.

Šatan sa stal aj hrdinom fanúšikov. Keďže angličtina nepozná „š“, jeho meno sa píše a vyslovuje ako Satan. Čo všetko si už držiteľ kompletnej medailovej zbierky z MS na svoju adresu vypočul? „Pokrikov či transparentov bolo už naozaj dosť. Dodnes si však pamätám na jeden. Bolo tam napísane: ‚Vďaka Bohu za Satana‘. Fanúšikovia vedia byť naozaj poriadne zábavní,“ vyjadril sa rodák z dedinky Jacovce pri Topoľčanoch.

V Bostone mu následne pripravili transparent s nápisom: „Šatan strieľa pekelné góly od roku 1993.“

Aj vďaka schopnostiam Miroslava Šatana tak vedú Bruins v semifinále Východnej konferencie nad Philadelphiou 3:0 v sérii. Všetci veriaci aj neveriaci fanúšikovia „Šarkyho“ by si tak po túžobnom štvrtom triumfe Bruins v sérii mohli povedať jednohlasne: „Amen“.

9 debata chyba