Nemec dostal od trénera najviac minút na ľade zo všetkých. Musel sa prizerať životnému dňu Thompsona z Buffala

Hokejisti New Jersey prehrali v noci na sobotu v zámorskej NHL na ľade Buffala 2:5. Hlavnou postavou zápasu bol útočník Tage Thompson, ktorý sa na triumfe Sabres podieľal štyrmi gólmi.

30.03.2024 06:40
Šimon Nemec Foto: ,
Šimon Nemec.

Slovák Šimon Nemec odohral 23:17 min. a bol najviac vyťažovaný obranca hostí, vyslal jednu strelu na bránku a zblokoval tri strely súpera.

Devils viedli v Buffale po góloch Maxa Willmana a Jespera Bratta po prvej tretine 2:0, no náskok neudržali. Thompson čistým hetrikom zariadil obrat a v závere pridal do prázdnej bránky aj svoj štvrtý gól.

Center prvého útoku Sabres dosiahol šiesty hetrik v profiligovej kariére. Pred ním skóroval do prázdnej bránky aj John-Jason Peterka. Alex Tuch prispel k víťazstvu dvomi asistenciami, brankár domácich Devon Levi predviedol 28 úspešných zákrokov.

Sabres sa dotiahli v tabuľke Východnej konferencie na rozdiel jedného bodu na Devils, na pozíciu Washingtonu s druhou voľnou kartou strácajú šesť bodov, odohrali však o dva zápasy viac.