Slafkovský opäť bodoval a historický rekord Montrealu má na dosah ruky. Černák prihrával na rozhodujúci gól

V trinásťzápasovom programe NHL sa v noci na stredu predstavili traja slovenskí hokejisti, z nich bodovali dvaja. Juraj Slafkovský si pripísal asistenciu v drese Montrealu, ktorý prehral na ľade Edmontonu 2:3 po predĺžení.

20.03.2024 06:51
Juraj Slafkovský, Troy Stecher Foto:
Troy Stecher (vpravo) stíha Juraja Slafkovského.
debata (2)

Jednu asistenciu zaznamenal aj Erik Černák, ktorý prispel k víťazstvu Tampy Bay na ľade obhajcu titulu Vegas 5:3. Traja hráči sa blysli hetrikmi – David Pastrňák z Bostonu, Mark Scheifele z Winnipegu a Mikko Rantanen z Colorada.

Slafkovský bodoval v piatom stretnutí za sebou. Devätnásťročný útočník na začiatku tretej tretiny prihral pred bránku Nickovi Suzukimu, kapitán Canadiens dostal puk do siete korčuľou a znížil na 1:2 z pohľadu Canadiens.

Tí si presným zásahom Kaidena Guhleho aj vynútili predĺženie, v ktorom rozhodol o triumfe Oilers v presilovke Leon Draisaitl.

Slafkovský nastúpil opäť v prvom útoku Montrealu, počas 19:27 minút na ľade si okrem asistencie pripísal aj dve plusky, zaznamenal dve strely na bránku, tri bodyčeky a inkasoval menší trest za podrazenie. Po 68 zápasoch sezóny má na konte 37 bodov (14+23).

Košický rodák má tak na dosah historický rekord Montrealu Canadiens. Ak počas sezóny získa ešte dva body, stane sa tínedžerom s najviac získanými bodmi v histórii klubu.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

Černák asistoval v závere stretnutia pri góle Nikitu Kučerova, ktorým ruský krídelník spečatil do prázdnej bránky triumf Tampy Bay na ľade Vegas.

Pre slovenského obrancu to bol 11. bod (1+10) v sezóne, v ktorej odohral za Lightning 56 zápasov.

Proti úradujúcemu šampiónovi nastúpil v druhej obrannej dvojici s Mattom Dumbom, odohral 18:30 min. a predviedol jeden bodyček.

Kučerov sa na štvrtej výhre „bleskov“ v rade podieľal gólom a tromi asistenciami, dvakrát skóroval Brayden Point.

Šimon Nemec sa vo víťaznom dueli s Pittsburghom (5:2) predstavil v tretej obrannej dvojici New Jersey.

Slovenský obranca sa počas 20:11 minút prezentoval dvomi strelami na bránku a pripísal si mínusový bod.

Nashville rozdrvil San Jose 8:2 a bodoval v 15. zápase v rade, čím vyrovnal klubový rekord.

Colorado uspelo v St. Louis 4:3 a vyhralo siedmy duel za sebou, k triumfu Avalanche prispel Rantanen siedmym hetrikom v profiligovej kariére.

NHL – výsledky:
Boston – Ottawa 6:2, Detroit – Columbus 4:3 pp, New Jersey – Pittsburgh 5:2, New York Rangers – Winnipeg 2:4, Philadelphia – Toronto 4:3, New York Islanders – Carolina 1:4, Nashville – San Jose 8:2, St. Louis – Colorado 3:4, Edmonton – Montreal 3:2 pp /SLAFKOVSKÝ za hostí 0+1/, Anaheim – Minnesota 0:4, Los Angeles – Chicago 6:2, Vancouver – Buffalo 3:2, Vegas – Tampa Bay 3:5 /ČERNÁK za hostí 0+1/

Najlepšie zarábajúci Slováci v histórii NHL Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Každý vystriedal niekoľko klubov a zarobil nie...