Pospíšil vrátil Calgary na víťaznú vlnu. Divoký zápas v Minnesote, líder súťaže dostal 10 gólov

Hokejisti Calgary so slovenským útočníkom Martinom Pospíšilom zdolali v NHL Winnipeg 6:3 a po troch prehrách sa vrátili späť na víťaznú cestu.

20.02.2024 06:54
847735057 Foto:
Martin Pospíšil rozohráva akciu Flames.

Jets nepomohol ani hetrik Seana Monahana, posily z Montrealu. V noci na utorok zasiahli do súťažného diania aj ďalší dvaja Slováci, ktorí takisto nebodovali.

Seattle s Tomášom Tatarom podľahol Detroitu 3:4 po predĺžení a Tampa Bay s Erikom Černákom prehrala s Ottawou 2:4.

Divoký výsledok sa zrodil v Minnesote, kde hráči Wild zdolali lídra súťaže Vancouver 10:7. Joel Eriksson Ek a Kirill Kaprizov sa na triumfe podieľali zhodne tromi gólmi a tromi asistenciami.

Nazem Kadri pomohol k výhre Calgary dvomi gólmi a asistenciou, sekundovali mu Jonathan Huberdeau a Andrew Mangiapane (obaja 1+1).

Obranca „plameňov“ Oliver Kylington strelil svoj prvý gól od 18. apríla 2022, minulú sezónu vynechal pre problémy s mentálnym zdravím. Pospíšil nastúpil v druhej formácii Flames, počas 14:33 min. na ľade predviedol štyri bodyčeky.

O víťazstve Detroitu v Seattle (4:3 pp) rozhodol gól obrancu Bena Chiarota v 67. sekunde predĺženia.

Tatar nastúpil proti svojmu bývalému tímu až vo štvrtom útoku a vo štvrtom zápase za sebou nebodoval.

Odohral 9:46 min., vyslal dve strely na bránku a pripísal si mínusku. Kraken prehral po sérii štyroch víťazstiev vo vzájomných zápasoch.

Ottawa uspela na ľade Tampy Bay 4:2, útočník „senátorov“ Mathieu Joseph strelil svojmu bývalému mužstvu dva góly.

Černák odohral 19:47 min so ziskom dvoch mínusových bodov, prezentoval sa aj jednou strelou, troma blokmi, bodyčekom a inkasoval dve trestné minúty za hákovanie.

Slovenský útočník Adam Ružička chýbal v zostave Arizony, ktorá podľahla Edmontonu 3:6 a utrpela už desiatu prehru v rade.

Oilers potiahol za triumfom Leon Draisaitl gólom a dvomi asistenciami. Evan Bouchard mal tri asistencie, Evander Kane dvakrát skóroval a Connor McDavid si pripísal dve asistencie.

V Minnesote boli diváci svedkami „divočiny“, domáci zdolali Vancouver 10:7, hoci prehrávali 1:4 i 2:5. Tretiu tretinu vyhrali 7:2, keď nastrieľali päť gólov v priebehu 5:12 minút.

Boston triumfoval nad Dallasom 4:3 po nájazdoch, o víťazstve domácich rozhodol v deviatej sérii rozstrelu Charlie McAvoy. Bruins uspeli po predchádzajúcich štyroch prehrách.

Hráči Toronta potvrdili parádnu fazónu a zvíťazili vo štvrtom stretnutí za sebou, keď uspeli na ľade St. Louis 4:2.

Auston Matthews strelil svoj 49. gól v sezóne. William Nylander skóroval v oslabení a Mitchell Marner zaznamenal tri asistencie za Maple Leafs.

Anaheim triumfoval na ľade Buffala 4:3. V drese Ducks zaznamenali po tri body Troy Terry (1+2) a Mason McTavish (0+3). Hostia uspeli v druhom z uplynulých troch duelov.

Výrazný podiel mal na tom aj Frank Vatrano, ktorý strelil dva góly. Brankár John Gibson predviedol 34 úspešných zákrokov.

Buffalo napriek jasnej streleckej prevahe (37:15) prehralo vo štvrtom z predchádzajúcich šiestich stretnutí.

NHL – výsledky:
Buffalo – Anaheim 3:4, St. Louis – Toronto 2:4, Boston – Dallas 4:3 pp a sn, Minnesota – Vancouver 10:7, Seattle – Detroit 3:4 pp, Arizona – Edmonton 3:6, Calgary – Winnipeg 6:3, San Jose – Vegas 0:4, Carolina – Chicago 6:3, Tampa Bay – Ottawa 2:4

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Tomáš Tatar #Vancouver Canucks #Calgary Flames #Minnesota Wild #Martin Pospíšil