Mizéria Arizony sa preniesla aj na Ružičku. Slovák pri ďalšej prehre svojho tímu na ľade chýbal

Hokejisti Caroliny zvíťazili v jedinom nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Arizony 5:1. Za Hurricanes zaznamenali po dve asistencie Jack Drury a Martin Nečas.

17.02.2024 06:57
847492352 Foto:
Matias Maccelli sa rúti na bránku Caroliny.

V drese Coyotes chýbal slovenský útočník Adam Ružička, ktorý bol v pozícii zdravého náhradníka. Hostia vstúpili do stretnutia lepšie a Jordan Martinook už po šestnástich sekundách poslal svoj tím do vedenia.

V 5. minúte viedla Carolina už 2:0 vďaka Jalenovi Chatfieldovi. Ešte v prvej tretine znížil Dylan Guenther, no to bolo zo strany Arizony všetko.

V druhej časti sa presadili Seth Jarvis a počas presilovej hry aj Teuvo Teräväinen. V treťom dejstve ešte upravil výsledok Michael Bunting. Brankár Pjotr Kočetkov predviedol 30 zákrokov.

Hurricanes triumfovali v šiestom z uplynulých ôsmich duelov a patrí im štvrté miesto vo Východnej konferencii.

Arizona prehrala ôsmy zápas v rade, bodovala len na ľade Nashvillu, keď podľahla Predators 4:5 po predĺžení.

NHL – sumár:
Arizona Coyotes – Carolina Hurricanes 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 15. Guenther – 1. Martinook (Staal), 5. Chatfield (Nečas, Drury), 27. Jarvis, 38. Teräväinen (Drury, Noesen), 45. Bunting (Nečas). Brankári: Vejmelka (47. Villalta) – Kočetkov, strely na bránku: 31:30.

Krásna manželka Alexandra Ovečkina Anastasia Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Spoznajte Anastasiu Ovečkinovú, za slobodna...
Viac na túto tému: #hokej #NHL #Carolina Hurricanes #Arizona Coyotes #Adam Ružička