Tatar sa zasmial na oslave gólu, ktorý nedal. Slafkovský nezabránil prehre s najslabším tímom NHL

V noci bolo v akcii viacero slovenských hokejistov, no bodový zápis sa nepodaril ani jednému z nich.

12.01.2024 06:49 , aktualizované: 10:40
836228615 Foto:
Tomáš Tatar sa tentokrát radoval predčasne.

Hokejisti Seattlu zvíťazili v NHL v ôsmom stretnutí v sérii a vyrovnali tak klubový rekord, vo Washingtone uspeli 4:1.

V drese víťazov nastúpil v prvom útoku Tomáš Tatar, v prvej obrane domácich nechýbal Martin Fehérváry. Do kanadského bodovania sa však obaja nezapísali.

Slovenský kraken Tatar sa postaral o úsmevnú situáciu. V záverečnom dejstve dejstve doklepával puk do bránky Capitals, no gól z toho nebol. Tatar sa schuti zasmial na svojej predčasnej oslave.

Montreal Canadiens na svojom ľade hostil najslabší tím aktuálnej sezóny profiligy San Jose Sharks. Juraj Slafkovský aj tentokrát bodovo mlčal, domáci prehrali 2:3.

Na ľade sa v noci na piatok predstavilo sedem Slovákov, no žiaden štatistiky produktivity neobohatil.

Erik Černák odohral za Tampu Bay iba 7:58 min, po bodyčeku od Nathana Bastiana už do stretnutia nezasiahol.

Montreal vs. San Jose Čítajte viac Súboj Montrealu so San Jose sme sledovali ONLINE

Lightning doma zdolali New Jersey 4:3 po predĺžení, v druhej obrane Devils nastúpil Šimon Nemec. Duel rozhodol v 62. minúte obranca Darren Raddysh.

Z triumfu sa tešilo aj slovenské duo v drese Calgary Martin Pospíšil a Adam Ružička, Flames vyhrali v Arizone 6:2. Pospíšil nezabodoval prvýkrát po troch dueloch.

Líder súťaže Winnipeg zdolal doma Chicago 2:1.

Vedúci tím Východnej konferencie Boston prehral tretíkrát v sérii a to na ľade Vegas 1:2 po predĺžení. Víťazný gól dal 46 sekúnd po začiatku dodatočnej päťminútovky Alex Pietrangelo.

Jordan Kyrou sa blysol tretím hetrikom v kariére a pomohol St. Louis k víťazstvu 5:2 nad New Yorkom Rangers. Bývalý hráč “jazdcov” Pavel Bučnevič uzavrel skóre zásahom do prázdnej bránky a mal aj dve asistencie.

Buffalo zdolalo Ottawu 5:3, keď dva góly strelil Tage Thompson. Hviezdny útočník Sabres sa neobjavil na ľade v posledných šiestich minútach, ale podľa trénera Dona Granata by mal byť v poriadku.

Senators sa nedarí ani po zmene trénera, prehrali piaty zápas za sebou. Dvakrát skóroval za Ottawu veterán Claude Giroux, Anton Forsberg dostal jeden gól zo siedmich striel a pre zranenie slabín ho už v 12. minúte nahradil Joonas Korpisalo.

Carolina zdolala Anaheim 6:3 a natiahla bodovú sériu na sedem zápasov. V zápase sa obom tímom zranili brankári.

Po kolízii s Isacom Lundeströmom v druhej tretine nedochytal Piotr Kočetkov, ktorého nahradil Antti Raanta a do bránky Ducks nevrátil na začiatok tretej časti John Gibson, ktorý prepustil miesto Lukášovi Dostálovi. Gólom a dvoma asistenciami prispel k úspechu “hurikákov” Seth Jarvis.

Elias Pettersson rozhodol v predĺžení o víťazstve Vancouveru 4:3 na ľade Pittsburghu a Canucks natiahli víťaznú sériu počas tripu na súperových ľadoch na štyri zápasy.

Pettersson bol pri všetkých góloch svojho tímu, keď k dvom presným zásahom pridal aj dve asistencie.

Dvakrát skóroval aj Brock Boeser, tri asistencie mal J.T. Miller. Za Penguins sa dvakrát presadil kapitán Sidney Crosby.

Štvorbodový večer zavŕšil víťazným gólom v predĺžení aj Mathew Barzal a New York Islanders zdolali Toronto 4:3.

Barzal mal predtým v riadnom čase tri asistencie. Dva góly Maple Leafs strelil najlepší kanonier NHL Auston Matthews, ktorý má na konte 33 presných zásahov.

NHL – výsledky:
Buffalo – Ottawa 5:3, Carolina – Anaheim 6:3, Detroit – Edmonton 2:3 pp, Florida – Los Angeles 3:2 pp, Montreal – San Jose 2:3, New York Islanders – Toronto 4:3 pp, Pittsburgh – Vancouver 3:4 pp, Tampa Bay – New Jersey 4:3 pp, Washington – Seattle 1:4, St. Louis – New York Rangers 5:2, Winnipeg – Chicago 2:1, Arizona – Calgary 2:6, Vegas – Boston 2:1 pp