Súboj dvoch najlepších tímov rozsekol štvorbodový Pettersson, MacKinnon dobieha Sakica

Hokejisti Vancouveru Canucks vyhrali v šlágri zámorskej NHL na ľade New Yorku Rangers 6:3.

09.01.2024 07:03
835338750 Foto:
Elias Pettersson bol ústrednou postavou zápasu.

V súboji lídrov svojich divízií sa štyrmi bodmi v drese hostí blysol švédsky útočník Elias Pettersson (2+2). Vancouver zaostáva iba o bod za najlepším tímom súťaže Winnipegom.

Vincent Trocheck síce poslal Rangers do vedenia, no hostia ešte v prvej tretine odpovedali tromi gólmi a náskok už z rúk nepustili. Nils Höglander skóroval za Vancouver dvakrát, Brock Boeser si pripísal gól a dve asistencie.

Domáci mali streleckú prevahu, no súpera podržal 39 zákrokmi brankár Thatcher Demko. Obranca hostí Quinn Hughes mal štyri plusové body a s bilanciou +30 je v tomto ukazovateli najlepší v celej súťaži.

Winnipeg, Vancouver, Rangers a Colorado majú v prebiehajúcej sezóne na konte najviac víťazstiev (zhodne 26).

Líder Východnej konferencie Boston prehral na ľade Colorada 3:4 po predĺžení a nájazdoch. Nathan MacKinnon mal asistenciu a svoju bodovú šnúru v domácich dueloch od začiatku sezóny natiahol už na číslo 22.

Je tak blízko od vyrovnania klubového rekordu Joea Sakica v sérii bodov na domácom ľade v ktorejkoľvek časti sezóny (23). Jediný gól v nájazdoch dal Valerij Ničuškin, Bostonu k triumfu nepomohli ani dva presné zásahy Brada Marchanda.

Brankár Matt Murray zaznamenal vďaka 23 zákrokom svoje prvé čisté konto v NHL a jeho Dallas uspel na ľade Minnesoty 4:0.

Bol to pre neho premiérový štart v sezóne a celkovo iba štvrtý v zámorskej profilige. Tyler Seguin i Roope Hintz mali zhodne po dva body (1+1).

Pittsburgh vyhral vo Philadelphii 4:1, pod čo sa gólom a asistenciou podpísal Jevgenij Malkin.

NHL – výsledky:
NY Rangers – Vancouver 3:6, Philadelphia – Pittsburgh 1:4, Minnesota – Dallas 0:4, Colorado – Boston 4:3 pp a sn