Pre Černáka sa zápas po tvrdom hite skončil, ihneď bol pomstený. Padol zatiaľ najkurióznejší gól sezóny

Aj keď Tampa Bay si v silvestrovskom zápase NHL poradila s hosťujúcim Montrealom 4:3, Erik Černák na duel nebude spomínať v dobrom.

01.01.2024 07:46
erik Foto:
Černák bol po hite otrasený.

Slovenský obranca Duel nedohral po tvrdom hite od Josha Andersona na začiatku druhej tretiny. Na ľade strávil iba 6:39 min s mínusovým bodom, keďže v 25. minúte zostal za vlastnou bránkou otrasený po narazení od Andersona.

Ten dostal po skúmaní videa od rozhodcov dvojminútový trest a navyše aj päť minút za následnú bitku s Lukom Glendeningom, ktorý išiel Černáka okamžite „pomstiť“.

Tampa neskôr prišla aj o ďalšieho obrancu Haydna Fleuryho. Tréner bleskov John Cooper po zápase uviedol, že Černákovo zranenie by nemalo byť nič vážne, no s Fleurym to vyzerá horšie.

Dramatický duel okorenila aj málo vídaná situácia. Montreal dosiahol kuriózny gól cez celé klzisko na 2:0.

Po zákroku brankára hostí Sama Montembeaulta očakávali hráči Tampy prerušenie hry, no hvizd od rozhodcov neprišiel.

Jonathan Kovacevic pohotovo zareagoval a po rýchlom rozohraní trafil presne z vlastnej tretiny do opustenej bránky súpera, z ktorej Jonas Johansson na chvíľu vykorčuľoval.

Hviezdni mladíci, ktorých na MS juniorov neuvidíme Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Vo švédskom Göteborgu sú v plnom prúde...
Viac na túto tému: #hokej #NHL #Tampa Bay #Erik Černák #tvrdý zákrok #narazenie