Podrazenie a tvrdý náraz na mantinel. Fehérváry nedohral, Nemec pri vysokom triumfe diablov

Smolný večer zažil v zámorskej NHL slovenský obranca Martin Fehérváry. Pri prehre Washingtonu na ľade New Yorku Islanders 1:5 odohral len niečo vyše dve minúty a v ďalšom priebehu už nenastúpil.

30.12.2023 06:38 , aktualizované: 10:01
Martin Fehérváry Foto: ,
Martin Fehérváry odohral len niečo vyše dve minúty.
debata (2)

Dôvodom bolo zranenie v hornej časti tela, ktoré na sociálnej sieti potvrdil po stretnutí Washington Capitals. Fehérváry opustil zápas už po siedmich minútach stretnutia.

Rodák z Bratislavy utrpel zranenie po podrazení zo strany Andersa Leeho, po ktorom nekontrolovane v rýchlosti narazil do zadného mantinelu. Pozrite si nepríjemný moment:

Po náraze sa iba ťažko zdvíhal z ľadu, následne zamieril do šatne a do hry sa už nevrátil. Stihol odohrať len 2:18 min.

Spolu so slovenským obrancom sa v rovnakom čase zranil Capitals aj brankár Charlie Lindgren po tom, ako ho trafil puk do oblasti krku. Medzi žŕdkami ho nahradil Darcy Kuemper.

„Obaja nám budú chýbať v najbližšej budúcnosti,“ uviedol pre nhl.com tréner hostí Spencer Carbery na adresu zranených Fehérváryho a Kuempera.

cesko vs usa Čítajte viac Česi senzačne obrali favorita o bod. Na víťazstvo v skupine potrebujú Slováci zdolať USA

„Stratiť dvoch hráčov tak skoro v zápase nám spôsobilo veľké problémy. Zranenie brankára je unikátne, no tak trochu cítite, že sa z toho viete dostať. No stratiť obrancu hneď na začiatku znamená, že od druhého striedania dohrávate zápas len s piatimi zadákmi.“ Jean-Gabriel Pageau a Julien Gauthier sa na výhre Islanders podieľali zhodne dvomi presnými zásahmi a asistenciou.

Viac radosti ako hráči Washingtonu zažil v noci obranca Šimon Nemec, ktorého New Jersey Devils zvíťazilo na ľade Ottawy Senators vysoko 6:2.

Devils potvrdili zlepšenú formu víťazstvom na ľade Ottawy, pod ktoré sa gólom a tromi asistenciami podpísal švédsky krídelník Jesper Bratt.

00. Hlavná FOTO Čítajte viac Explózia, historický moment, Slovensko napína svaly. Mladí Slováci prekvapujú hokejový svet

Brankár Nico Daws vo svojej tohtosezónnej premiére vykryl 25 z 26 striel. Nemec nastúpil opäť v prvej obrannej dvojici Devils s Jonasom Siegenthalerom, počas 18:04 min vyslal dve strely na súperovu bránku a pripísal si plusový bod.

Seattle s Tomášom Tatarom vyhral nad Philadelphiou 2:1 po predĺžení, víťazný gól strelil v tretej minúte extračasu obranca Justin Schultz. Tatar si počas 16:36 min na ľade pripísal jeden strelecký pokus, odsedel si dve trestné minúty za nedovolené bránenie.

NHL – sumáre:
Columbus Blue Jackets – Toronto Maple Leafs 6:5 pp (1:2, 3:3, 1:0 – 1:0)
Góly: 12. Sillinger (Bean), 24. Gaunce (Texier, Severson), 32. Voronkov (Gaudreau, Provorov), 33. Johnson (Bemström), 54. Fantilli (Gaudreau), 63. Gaudreau (Severson, Danforth) – 5. Marner (Rielly), 13. Matthews (Marner), 22. Robertson (Liljegren, Domi), 30. Nylander (Matthews, Rielly), 40. Tavares (Nylander, Rielly). Brankári: Merzlikins (21. Martin) – Samsonov, strely na bránku: 21:33.

Detroit Red Wings – Nashville Predators 5:4 pp (2:1, 0:2, 2:1 – 1:0)
Góly: 5. Larkin, 20. Walman (Rasmussen, Fabbri), 50. DeBrincat (Compher, Kane), 52. Walman (DeBrincat, Kane), 63. Raymond (DeBrincat, Walman) – 11. Forsberg (Nyquist), 32. Nyquist, 34. Forsberg (Novak), 53. Nyquist (Forsberg, Schenn). Brankári: Lyon – Saros, strely na bránku: 23:37.

Florida Panthers – New York Rangers 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Góly: 19. Rodrigues (Barkov, Mikkola), 28. Reinhart (Barkov, Verhaeghe), 38. Reinhart (Barkov, Tkachuk), 54. Verhaeghe (Forsling, Tkachuk) – 34. Panarin (Lafreniere, Lindgren), 35. Cuylle (Miller), 53. Zibanejad (Kreider). Brankári: Bobrovskij – Quick, strely na bránku: 32:34.

Ottawa Senators – New Jersey Devils 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Góly: 10. Batherson (Tkachuk), 54. Bernard-Docker (Brännström, Crookshank) – 14. J. Hughes (L. Hughes, Bratt), 20. Bratt (J. Hughes, L. Hughes), 28. Mercer, 35. Toffoli (Bratt, J. Hughes), 44. Smith (Hischier, Bratt), 58. L. Hughes (Holtz, Tierney). Brankári: Korpisalo – Daws, strely na bránku: 27:30.

New York Islanders – Washington Capitals 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Góly: 25. Pageau (Romanov, Gauthier), 26. Dobson (Barzal, Horvat), 51. Gauthier (Pageau, Horvat), 51. Gauthier (Pageau, Bolduc), 55. Pageau (Holmström) – 60. Aube-Kubel (Sandin, Jensen). Brankári: Sorokin – Lindgren (7. Kuemper), strely na bránku: 32:27.

Dallas Stars – Chicago Blackhawks 5:4 pp (1:2, 2:0, 1:2 – 1:0)
Góly: 12. Hintz (Pavelski, Benn), 30. Pavelski (Lundkvist, Harley), 30. Hintz (Robertson), 43. Benn (Johnston, Dadonov), 65. Hintz (Robertson, Heiskanen) – 8. Johnson (Beauvillier, Dickinson), 11. Guttman (Reichel, Murphy), 49. Dickinson (Guttman, Vlasic), 58. Johnson (Kurashev, Korchinski). Brankári: Wedgewood – Mrázek, strely na bránku: 35:29.

St. Louis Blues – Colorado Avalanche 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 17. Thomas – 16. Johansen (Drouin, Manson), 58. Toews (Ničuškin, Johansen). Brankári: Binnington – Georgiev, strely na bránku: 29:23.

Anaheim Ducks – Arizona Coyotes 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 8. Keller (Schmaltz, Kerfoot), 31. Crouse (Maccelli). Brankári: Gibson – Ingram, strely na bránku: 28:32.

Seattle Kraken – Philadelphia Flyers 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 46. Dunn (Bjorkstrand, Wennberg), 63. Schultz (Bjorkstrand, Gourde) – 17. Konecny (Laughton, Sanheim). Brankári: Daccord – Hart, strely na bránku: 29:28.

Slováci v akcii:
Šimon Nemec (New Jersey) 18:04 0 0 0 +1 2 0
Tomáš Tatar (Seattle) 16:36 0 0 0 0 1 2
Martin Fehérváry (Washington) 2:18 0 0 0 0 0 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Najlepší hokejisti na MS do 20 rokov vo Švédsku Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky