Našiel priestor a rutinérsky zavesil. Fehérváry prvou hviezdou, Nemcov smutný večer v Kalifornii

Hokejisti New Jersey Devils, so slovenský obrancom Šimonom Nemcom, prehrali na ľade Anaheimu Ducks vysoko 1:5. Väčšiu radosti mal jeho krajan Martin Fehérváry, ktorý si otvoril strelecký účet v sezóne a gólom prispel k víťazstvu Washingtonu Capitals nad Carolinou Hurricanes 2:1 po nájazdoch.

18.12.2023 06:15 , aktualizované: 11:23
Martin Fehérváry Foto: ,
Martin Fehérváry sa dočkal gólu v NHL po deviatich mesiacoch.

Hurricanes viedli od 28. minúty, keď sa presadil Sebastian Aho. Fehérváry však o necelé štyri minúty vyrovnal na 1:1.

Tom Wilson prihral slovenskému obrancovi, ktorý si našiel voľný priestor medzi kruhmi a rutinérsky prekonal brankára Piotra Kočetkova. Pozrite si gól slovenského obrancu:

V nájazdoch rozhodol hneď v prvej sérii Jevgenij Kuznecov. Fehérváry zaznamenal 15. presný zásah v kariére a prvý od 17. marca, keď skóroval proti St. Louis Blues.

Opäť nastúpil v prvej obrannej dvojici Capitals so skúseným Johnom Carlsonom, strávil na ľade 23:34 minúty, počas ktorých zaznamenal jednu strelu a plusový bod.

Dvadsaťštyriročného zadáka zároveň vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Fehérváry nastúpil v tejto sezóne na 23 duelov a získal 5 bodov (1+4). Washington vyhral tretí z uplynulých piatich stretnutí.

„Videl som príležitosť zapojiť sa do protiútoku. Neviem, či som kričal, alebo ma Tom videl. Dostal som puk a potom som videl, že Alexa Ovečkina pokryli. Nebol som prekvapený, takže som vystrelil a vyšlo to,“ povedal slovenský zadák.

Kľúčové momenty zápasu Carolina - Washington.

Devils s obrancom Nemcom podľahli Anaheimu 1:5. Veľkú zásluhu na prvom triumfu Ducks v riadnom hracom čase od 14. novembra mal Henrique, ktorý dosiahol prvý hetrik v kariére.

Devätnásťročný slovenský obranca odohral 23:00 minút a bol druhým najvyťažovanejším hráčom tímu. V zápase si pripísal tri „mínusky“ a aj tri strely.

Nathan MacKinnon prispel štyrmi bodmi (2+2) k triumfu Colorada nad San Jose 6:2. Dvadsaťosemročný kanadský útočník predĺžil svoju bodovú sériu na 15 zápasov. Za Sharks sa dvakrát presadil Čech Tomáš Hertl.

Kľúčové momenty zo stretnutia Anaheim - New Jersey.

Vegas zdolal Ottawu 6:3 a potvrdil pozíciu najlepšieho tímu v lige. V drese obhajcu titulu zaznamenal Jack Eichel gól a asistenciu a bodoval v desiatom stretnutí v rade. Kapitán Mark Stone dosiahol tri asistencie.

Vancouver uspel na ľade Chicaga 4:3 vďaka trom presným zásahom v druhej tretine. Brock Boeser strelil svoj 23. gól v tejto sezóne a spolu s Austonom Matthewsom z Toronta sú na čele tabuľky strelcov.

Tyler Myers a J.T. Miller mali zhodne po dve asistencie. Za domácich dvakrát skóroval Nick Foligno. Philipp Kurashev a prvý muž tohtoročného draftu Connor Bedard si pri oboch góloch pripísali asistencie.

NHL – sumáre:
Chicago Blackhawks – Vancouver Canucks 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Góly: 10. Foligno (Anderson), 21. Foligno (Bedard, Kurashev), 47. Guttman (Bedard, Kurashev) – 19. Pettersson (Miller, Hronek), 24. Joshua (Garland, Blueger), 24. Boeser (Miller, Myers), 36. Michejev (Myers, Suter). Brankári: Mrázek – Demko, strely na bránku: 28:26.

Carolina Hurricanes – Washington Capitals 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 28. Aho (Jarvis) – 32. FEHÉRVÁRY (Wilson, Strome), rozh. nájazd Kuznecov. Brankári: Kočetkov – Kuemper, strely na bránku: 29:21.

New Jersey Devils – Anaheim Ducks 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
Góly: 40. McLeod (Lazar, Bastian) – 22. Henrique (Minťukov, Killorn), 32. Henrique (Minťukov, Terry), 45. Killorn (LaCombe, Fowler), 50. Terry (Killorn, Fowler), 55. Henrique. Brankári: Schmid – Gibson (41. Dostál), strely na bránku: 29:27.

Colorado Avalanche – San Jose Sharks 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Góly: 8. Ničuškin (Drouin, MacKinnon), 13. Rantanen (MacKinnon, Toews), 19. Wood (Colton, Drouin), 24. MacKinnon, 50. Johansen (Jones, Cogliano), 56. MacKinnon – 30. Hertl (Granlund, Barabanov), 51. Hertl (Eklund, Granlund). Brankári: Georgijev – Blackwood, strely na bránku: 29:27.

Vegas Golden Knights – Ottawa Senators 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)
Góly: 2. Eichel (Barbašev, Hutton), 14. Marchessault (Howden, McNabb), 30. Roy (Hutton), 32. Stephenson (Stone), 40. Barbašev (Hague, Stone), 46. Karlsson (Stone, Eichel) – 7. Norris (Stützle, Batherson), 11. Greig (Giroux, Chychrun), 59. Tkachuk (Batherson, Norris). Brankári: Hill (Thompson) – Korpisalo, strely na bránku: 31:25.