To bola radosť! Tatar sa dočkal prvého gólu, v bitke Slovákov prispel k veľkému obratu

Predsa sa dočkal. Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil v utorok svoj prvý gól v aktuálnej sezóne NHL. V zápase Colorada s Calgary vyrovnával na konci úvodnej tretiny na 1:1.

12.12.2023 05:45 , aktualizované: 07:10
tatar Foto:
Klbko radosti a uprostred neho Tomáš Tatar.

Pre Tatara to bol deviaty kanadský bod v sezóne. Zároveň ním prispel k víťazstvu Avalanche 6:5.

Jeho presný zásah, pri ktorom zakončil rutinérsky, si môžete pozrieť na videu:

Tatar, ktorý vyslal na bránku dve strely a odohral necelých desať minút, tak dlho na premiérový gól v sezóne nikdy predtým nečakal. V ročníku 2021/2022 sa z neho tešil v dvanástom stretnutí.

Jeho gól prispel k veľkému obratu domácich. Tí prehrávali po dvoch tretinách 3:5. Tromi presnými zásahmi v záverečnej časti však preklopili vývoj na svoju stranu.

V tabuľke Centrálnej divízie sa Colorado udržalo na prvom mieste.

kosice - adler - kopia  6 Čítajte viac Zápas Colorado - Calgary sme sledovali ONLINE

V hosťujúcom drese nastúpili ďalší dvaja Slováci – v druhej útočnej formácii Martin Pospíšili, vo štvrtej Adam Ružička.

Bodovo sa nepresadili. Ružička odohral 6:44 min, Pospíšil o rovnú minútu menej, na bránku Colorada vyslal jednu strelu.

Prvý bod v novej sezóne si pripísal aj útočník Miloš Kelemen. Jeho asistencia však Arizone nestačila, na ľade Buffala prehrala 2:5.

Kelemen sa presadil v deviatom zápase sezóny. Slovenský krídelník odohral 8:22 minúty a zapísal si mínusový bod.

Jubilejný 1000. bod v NHL zaznamenal John Tavares. Center Toronta mal proti svojmu bývalému tímu New Yorku Islanders bilanciu 1+1, Maple Leafs však prehrali 3:4 po predĺžení.

Výsledky NHL:
Buffalo – Arizona 5:2 /za hostí KELEMEN 0+1/, New York Islanders – Toronto 4:3 pp, Dallas – Detroit 6:3, Colorado – Calgary 6:5 /za domácich TATAR 1+0/

Najlepšie zarábajúci hokejisti NHL + Slováci Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Kto ovládol rebríček najlepšie platených hráčov...
Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Calgary Flames #Adam Ružička #Martin Pospíšil #Coloado Avalanche