Nemec nastúpil v elitnej formácii a dočkal sa výhry v šialenom zápase, Tatar s Ružičkom nemali svoj deň

Hokejisti Los Angeles vyhrali v zámorskej NHL desiaty zápas za sebou na ľade súpera. Columbus zdolali 4:3 pp a vyrovnali tak rekord Buffala zo sezóny 2006/07 v počte víťazných duelov vonku na začiatku sezóny.

06.12.2023 07:06 , aktualizované: 10:55
827144281 Foto: ,
Šimon Nemec v obrannej práci pred svojim gólmanom

V akcii boli traja Slováci – Adam Ružička (Calgary), Tomáš Tatar (Colorado) ani Šimon Nemec (New Jersey) však nebodovali.

Kings si skomplikovali cestu za víťazstvom, keď inkasovali v záverečnom dejstve trikrát. Víťazstvo im zariadil Drew Doughty, ktorý skóroval po 33 sekundách predĺženia. Rozhodol po strele z prvej z ľavého kruhu.

Nemec absolvoval druhý zápas v New Jersey a nenadviazal na svoje dve asistencie z úspešnej premiéry. Tentokrát však jeho tím vyhral na ľade Vancouveru 6:5 po tom, ako inkasoval trikrát v tretej tretine.

Víťazný gól vsietil 35 sekúnd pred záverečnou sirénou Jesper Bratt, ktorý si pripísal celkovo dva presné zásahy. Najviac bodov nazbieral z víťazného tímu Jack Hughes (1+2), spomedzi domácich mal takú istú bilanciu Brock Boeser.

Nemec nastúpil v elitnej formácii, odohral 21:43 minúty, mal jednu strelu na bránku, jeden blok a pripísal si plusku.

Calgary v zostave s Ružičkom podľahlo 2:5 Minnesote, ktorá vyhrala štvrtýkrát za sebou. Tri body za dva góly a asistenciu mal v drese hostí Matt Boldy.

Jeho spoluhráč Mats Zuccarello asistoval a bodoval v desiatom dueli za sebou. Ružička bol v štvrtom útoku, na ľade strávil 12:25 minúty mal jednu mínusku.

Ďalší Slovák Tomáš Tatar, ktorého Colorado zdolalo Anaheim 3:2, bol taktiež v štvrtej formácii.

Domáci ukončili sériu troch prehier, tri body (1+2) zaznamenal hviezdny Nathan MacKinnon. Tatar bol na ľade 11:13 minúty a stretnutie ukončil s dvoma pluskami.

Hokejisti San Jose prehrávali ešte v polovici tretej tretiny na ľade New Yorku Islanders 1:4, no napokon sa tešili z triumfu 5:4 po predĺžení.

Hetrikom k tomu výrazne prispel český útočník Tomáš Hertl, ktorý dvoma zásahmi v záverečných štyroch minútach tretej periódy zmazal manko svojho tímu.

Iba 4,3 sekundy pred koncom predĺženia potom dokonal obrat švédsky krídelník William Eklund. Hertl zaznamenal svoj šiesty hetrik v NHL, Sharks vyhrali iba svoj druhý duel na štadióne súpera v sezóne.

NHL – sumáre:
Columbus Blue Jackets – Los Angeles Kings 3:4 po predĺžení (1:0, 2:0, 0:3 – 0:1)
Góly: 10. Marčenko (Boqvist, Gaudreau), 26. Gaudreau, 34. Olivier (Jiříček, Fantilli) – 41. Danault (Roy, Moore), 46. Danault (Gavrikov, Fiala), 47. Kaliyev (Anderson-Dolan, Gavrikov), 61. Doughty (Kopitar, Kempe). Brankári: Merzļikins – Copley, strely na bránku: 29:39

Ottawa Senators – New York Rangers 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Góly: 11. Tkachuk (Zub, Giroux), 19. Giroux (Bernard-Docker, Norris), 26. Tarasenko (Batherson, Stützle), 28. Batherson (Tarasenko), 38. Tkachuk (Zub, Brännström), 58. Tarasenko (Batherson, Brännström) – 21. Panarin (Fox, Zibanejad), 26. Miller (Lafreniere, Panarin). Brankári: Forsberg – Šesťrorkin, strely na bránku: 36:35

Buffalo Sabres – Detroit Red Wings 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Góly: 39. Dahlin (Thompson, Cozens), 49. Mittelstadt (Skinner, Peterka), 52. Skinner – 4. Larkin (Raymond), 9. Fabbri (Copp, Perron), 26. Seider (Fabbri, DeBrincat), 34. Rasmussen (Petry, Gostisbehere), 60. Larkin (Rasmussen). Brankári: Comrie – Lyon, strely na bránku: 32:27

New York Islanders – San Jose Sharks 4:5 po predĺžení (1:1, 1:0, 2:3 – 0:1)
Góly: 10. Gauthier (Holmström, Horvat), 26. Nelson (Dobson, Horvat), 46. Reilly (Holmström), 49. Pulock (Reilly, Pageau) – 13. Hertl (Duclair), 52. Labanc (Ochoťuk), 57. Hertl (Granlund, Eklund), 59. Hertl (Eklund, Barabanov), 65. Eklund (Granlund). Brankári: Sorokin – Kähkönen, strely na bránku: 39:37

Chicago Blackhawks – Nashville Predators 3:4 po predĺžení a nájazdoch (1:0, 2:3, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 6. Foligno (Jones), 24. Dickinson (Foligno, Vlasic), 26. Foligno (Anderson, Jones) – 23. Evangelista (Barrie, Pärssinen), 23. Jankowski (Sissons, Fabbro), 33. O'Reilly (Forsberg, Josi), rozh. nájazd O'Reilly. Brankári: Söderblom – Saros, strely na bránku: 28:30

Calgary Flames – Minnesota Wild 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Góly: 27. Backlund (Weegar, Andersson), 42. Zary (Solovjov, Kadri) – 2. Foligno (Boldy), 21. Kaprizov (Rossi, Zuccarello), 22. Boldy, 34. Boldy (Kaprizov, Spurgeon), 47. Eriksson Ek (Johansson). Brankári: Vladař (22. Wolf) – Gustavsson, strely na bránku: 30:29

Colorado Avalanche – Anaheim Ducks 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 2. MacDermid (MacKinnon), 38. MacKinnon (Drouin, Manson), 47. O'Connor (MacKinnon, Drouin) – 51. Carrick, 55. Carlsson (Terry, Fowler). Brankári: Georgijev – Gibson, strely na bránku: 30:33

Vancouver Canucks – New Jersey Devils 5:6 (2:4, 0:1, 3:1)
** Góly:** 9. Miller (Boeser, Pettersson), 20. Joshua (Garland, Blueger), 48. Boeser (Miller), 54. Lafferty (Q. Hughes, Pettersson), 57. Höglander (Miller, Q. Hughes) – 4. Bratt (Siegenthaler), 10. Haula (J. Hughes), 18. J. Hughes (Bahl), 19. McLeod (Bastian, Lazar), 40. L. Hughes (J. Hughes), 60. Bratt (Hischier, Bahl). Brankári: Demko – Vaněček, strely na bránku: 33:32