Víťazstvo Montrealu, štyri góly a Slafkovský v prvom útoku. Černák asistoval pri výhre Tampy

Hokejisti Montrealu Canadiens nepripustili tretiu prehru za sebou a na domácom ľade zvíťazili nad Seattlom Kraken 4:2.

05.12.2023 06:22 , aktualizované: 10:22
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský v súboji proti obrancom Seattlu Kraken vo víťaznom stretnutí NHL.
debata (2)

Slafkovský sa predstavil v prvom útoku Canadiens po boku Colea Caufielda a kapitána Nicka Suzukiho. Odohral 17:14 minúty a zaznamenal jednu strelu a dva hity. Nebodoval v treťom stretnutí v rade.

Slafkovského výkon sledovala z tribúny aj Petra Vlhová, slovenská lyžiarka prišla do Montrealu po tom, ako cez víkend absolvovala v kanadskom stredisku Mont-Tremblant preteky Svetového pohára. Po zápase sa obaja stretli v šatni.

„Obaja sme boli spolu na zimných olympijských hrách, no ona bývala v olympijskej dedine pre lyžiarov, kým ja som býval v hlavnej olympijskej dedine s ostatnými športovcami. Takže som sa s ňou stretol prvýkrát,“ povedal Slafkovský pre The Athletic.

Kľúčové momenty zo zápasu Montreal - Seattle.

Sean Monahan strelil dva góly za Montreal. „Chceli sme, aby to mal súper ťažké na našom ľade. Myslím si, že sa nám to darilo. Tým spôsobom sme aj odštartovali a keď sa vám to podarí, tak tým súpera ‚zabijete‘,“ konštatoval Monahan.

Dvojbodový duel má za sebou aj Josh Anderson (1+1), ktorý dosiahol prvý presný zásah v sezóne a skóroval aj Tanner Pearson. V drese hostí, ktorí prehrali piaty súboj v rade, nedostal šancu Marián Studenič a zápas sledoval ako zdravý náhradník.

Pri víťazstve Tampy Bay nad Dallasom asistoval na jeden z gólov obranca Erik Černák. Ten nastúpil tradične v prvej obrannej dvojici „bleskov“ s Victorom Hedmanom. Švédsky bek odohral jubilejný 1000. zápas v základnej časti.

00. Hlavná FOTO Čítajte viac Koľko platí Montreal za bod Slafkovského? V porovnaní so spoluhráčmi patrí Slovák k najlacnejším

Slovák strávil na ľade 19:27 minúty, získal dva plusové body a prezentoval sa tromi „hitmi“. Na konci prvej tretiny získal puk na modrej čiare, dostal sa s ním až pred bránkou a prihral úplne voľnému Anthonymu Cirellimu, ktorý zvýšil na 2:0.

Bola to pre neho piata asistencia v sezóne a jubilejný 80. bod v profilige. Cirelli si v stretnutí pripísal aj druhý presný zásah.

Dva body získal aj Nikita Kučerov (1+1). Brankár Andrej Vasilevskij predviedol 25 zákrokov a pripísal si prvé čisté konto v sezóne. Lightning vrátili Dallasu prehru zo soboty, keď podľahli na ľade Stars vysoko 1:8.

Kľúčové momenty z duelu Tampa Bay - Dallas.

Arizona, s útočníkom Milošom Kelemenom, zvíťazila v piatom stretnutí v rade, keď zdolala Capitals 6:0. Domáci hráči už v prvej tretine strelili päť gólov.

Za Coyotes nastúpil Kelemen, ktorého tréner Andre Tourigny zaradil opäť na krídlo štvrtej formácie, strávil na ľade 8:55 minúty a pripísal si jeden hit. Bol to pre neho šiesty duel v ročníku. Clayton Keller a Alexander Kerfoot zaznamenali zhodne po tri asistencie.

Kľúčové momenty zo stretnutia Arizona - Washington.

Dva góly dosiahol Nick Schmaltz. Brankár Connor Ingram zneškodnil 26 striel súpera a získal druhé čisté konto v sezóne. V drese Washingtonu sa predstavil Fehérváry. Slovenský obranca odohral 18:23 minúty a počas nich zaznamenal dve strely, dva hity a jednu „mínusku“.

{* sablona=„info­box_v_clanku“ | ikona="" | content="" | typ="" *}

NHL – sumáre:
Philadelphia Flyers – Pittsburgh Penguins 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 30. Foerster (Konecny, Ristolainen), 64. Couturier (Konecny, Sanheim) – 20. Crosby (Guentzel, Rust). Brankári: Hart – Nedeljkovic, strely na bránku: 33:32.

Tampa Bay Lightning – Dallas Stars 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 8. Kučerov (Sergačov, Stamkos), 19. Cirelli (ČERNÁK, Kučerov), 44. Glendening, 53. Cirelli. Brankári: Vasilevskij – Oettinger, strely na bránku: 23:25.

Winnipeg Jets – Carolina Hurricanes 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 17. Connor (Ehlers, Scheifele), 32. Ehlers (Scheifele, Connor) – 40. Nečas (Noesen, Chatfield). Brankári: Brossoit – Raanta, strely na bránku: 22:43.

Montreal Canadiens – Seattle Kraken 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 5. Monahan (Anderson, Evans), 24. Pearson (Gallagher, Dvorak), 27. Monahan (Suzuki, Caufield), 60. Anderson – 35. McCann (Dunn, Larsson), 45. Dunn (Tolvanen, Beniers). Brankári: Montembeault – Grubauer, strely na bránku: 30:33.

Arizona Coyotes – Washington Capitals 6:0 (5:0, 1:0, 0:0)
Góly: 9. Cooley (Keller, Durzi), 11. Carcone (Brown, Zucker), 15. Schmaltz (Keller, Kerfoot), 18. Schmaltz (Keller, Kesselring), 19. Zucker (Kerfoot), 37. Bjugstad (Kerfoot, Moser). Brankári: Ingram – Kuemper (15. Lindgren), strely na bránku: 27:26.

Vegas Golden Knights – St. Louis Blues 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 53. Eichel (Pietrangelo, Marchessault) – 20. Toropčenko (Parayko, Sundqvist), 61. Bučnevič (Thomas, Parayko). Brankári: Thompson – Binnington, strely na bránku: 34:27.

Slováci v akcii:
Erik Černák (Tampa Bay) 19:27 0 1 1 +2 0 0
Juraj Slafkovský (Montreal) 17:14 0 0 0 0 1 0
Miloš Kelemen (Arizona) 8:55 0 0 0 0 0 0
Martin Fehérváry (Washington) 18:23 0 0 0 –1 2 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/