Noc svojej kariéry zažil aj ďalší mladík spod Tatier. Dvorský umlčal súpera svojim prvým hetrikom

Slovenský hokejista Dalibor Dvorský sa blysol v noci na sobotu svojím prvým hetrikom v kanadskej juniorskej súťaži Ontario Hockey League (OHL). K triumfu Sudbury Wolves nad Barrie Colts 9:6 prispel aj asistenciou.

02.12.2023 12:54
407353262 18397795102043778 1830039387198924965 n Foto:
Dalibor Dvorský po prvom hetrikovom zápase v zámorí.

Osemnásťročný útočník v 16. minúte počas presilovej hry zvýšil na 2:0 pre domácich. V úvode prostrednej časti sa opäť presadil v početnej výhode a hetrik skompletizoval v 33. minúte.

Vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. Pre Dvorského to bol druhý štvorbodový duel v sezóne, keď v novembri mal proti London Knights bilanciu 1+3.

Do Sudbury prišiel v októbri po tom, ako ročník začal vo Švédsku v drese Oskarshamn IK. Za Sudbury nastúpil v 16 dueloch a získal už 26 bodov (13+13).

Bodoval aj Filip Mešár, ktorý za Kitchener Rangers strelil gól a pridal asistenciu. Jeho tím však prehral s Niagarou IceDogs 3:4 po predĺžení.

Po 16 zápasoch má na svojom konte 28 bodov (12+16). Slovenský útočník sa stal hráčom mesiaca v novembri.

V súťaži QMJHL bodoval Peter Repčík. Útočník pomohol dvomi asistenciami k triumfu Drummondvillu nad Sherbrooke 8:3. Center druhej formácie odohral celkom 25 stretnutí a získal 30 bodov (16+14).

Draftové jednotky a ich vstup do zámorskej NHL Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
V rebríčku nájdete najproduktívnejšie draftové...
Viac na túto tému: #AHL #hetrik #Dalibor Dvorský #Sudbury Wolves