Normálka, povedal mladý Slovák s úsmevom moderátorke. Nemec pri debute zanechal skvelý dojem

Šimon Nemec sa stal 96. Slovákom, ktorý nastúpil v profilige. Jeho premiéra sa podarila na výbornú.

02.12.2023 07:36
826057618 Foto:
Šimon Nemec má za sebou parádny debut v NHL.
debata (9)

V noci na sobotu sa predstavil v prvej obrannej dvojici New Jersey v stretnutí so San Jose, v ktorom domáci Devils prehrali 3:6.

Ešte pred začiatkom zápasu ho čakala tradičná udalosť, ktorú podstupujú všetci debutanti v najlepšej hokejovej lige sveta.

Slovák priviedol celý tím na rozcvičku, pričom na ľad vykorčuľoval ako prvý. Niekoľko sekúnd na ľadovej ploche strávil sám, aby ho diváci mohli privítať. Zvyšok spoluhráčov čakal v tuneli.

Ak aj mal trému, nezabránila mu zanechať skvelý prvý dojem. Jeho prvý zápas v NHL odohral s bilanciou dvoch asistencií.

Devätnásťročný obranca zaznamenal svoj prvý bod už v 14. minúte, keď počas presilovej hry prestrelil bránku Kaapa Kähkönena, no odrazený puk sa dostal k Dawsonovi Mercerovi, ktorý vyrovnal na 1:1.

Druhú asistenciu dosiahol v tretej tretine, keď sa presadil Ondřej Palát. V prvom zápase za New Jersey odohral 22:38 minúty a bol najvyťažovanejším obrancom tímu.

Nemec sa po zápase vyjadril, že svoj veľký debut sa snažil v hlave veľmi neprežívať. "Bral som to ako normálny zápas.

Možno to časom budem vnímať inak, ale teraz sa snažím hrať svoju hru a…normálka, beriem to ako obyčajný deň," rozosmial svojou odpoveďou moderátorku Eriku Wachter.

Priznal, že počas predzápasového sóla nováčikov naňho trocha doľahla nervozita. „Je to iné, keď ste tam sám a všetci pozerajú iba na vás. Ale teraz sa cítim parádne.“

Draftové jednotky a ich vstup do zámorskej NHL Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
V rebríčku nájdete najproduktívnejšie draftové...