Slafkovský stíha najproduktívnejšieho Slováka, proti Columbusu založil gólový protiútok. Tešil sa aj Feherváry

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský prispel v noci na štvrtok v NHL asistenciou k víťazstvu Montrealu na ľade Columbusu 4:2.

30.11.2023 06:27 , aktualizované: 07:15
825417023 Foto:
Juraj Slafkovský pred bránkou Columbusu.

Mladý útočník si pripísal siedmy bod v sezóne a za najproduktívnejším Slovákom Tomášom Tatarom zaostáva iba o bod.

Krídelník Canadiens odohral 15:16 min a na bránku domácich vyslal dve strely. Montreal v prvej tretine dvakrát prehrával, no vždy dokázal odpovedať.

Slafkovský sa v 34. minúte podieľal na vyrovnávajúcom góle na 2:2, ktorého autorom bol Cole Caufield. O triumfe Habs rozhodol v 58. minúte Joel Armia.

Washington Capitals v zostave s obrancom Martinom Fehérvárym uspeli na ľade Los Angeles Kings 2:1. Washingtonu zariadil dva body center Connor McMichael.

New York Rangers zvíťazili nad Detroitom 3:2 vďaka gólu Jimmyho Veseva z 56. minúty. Hostí dlho držal v hre o body brankár Ville Husso, ktorý vykryl 38 striel. Fehérváry si počas 20:47 min. na ľade pripísal plusový bod a rozdal tri hity.

Hráči New Yorku Rangers zvíťazili nad Detroitom 3:2 vďaka gólu Jimmyho Veseyho z 56. minúty. Red Wings protestovali, že hokejka Veseyho bola pri dotyku s pukom nad úrovňou hornej žŕdky, no videorozhodca gól odobril.

K dispozícii ešte nebol po podpise ročnej zmluvy hviezdny Patrick Kane, ktorý však už trénuje s mužstvom.

Zápas sa predčasne skončil pre obrancu hostí Shaynea Gostisbehera, ktorý odstúpil z hry v úvode tretej tretine po tom, ako ho tvrdo narazil na mantinel domáci útočník Will Cuylle. Do zostavy „jazdcov“ sa po zranení vrátil obranca Adam Fox.

NHL – sumáre:
Columbus Blue Jackets – Montreal Canadiens 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Góly: 24. Laine, 30. Činachov (Voronkov, Werenski) – 28. Newhook (Guhle, Suzuki), 35. Caufield (Dvorak, SLAFKOVSKÝ), 58. Armia (Matheson, Barron), 60. Lindström (Matheson). Brankári: Merzlikins – Montembeault, strely na bránku: 28:31.

New York Rangers – Detroit Red Wings 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 25. Panarin (Lafreniere, Miller), 50. Miller (Zibanejad, Trouba), 56. Vesey (Lafreniere, Trocheck) – 29. Seider (Copp, Fabbri), 30. Fabbri (Berggren, Copp). Brankári: Šesťorkin – Husso, strely na bránku: 41:27.

Los Angeles Kings – Washington Capitals 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 10. Kaliyev (Englund, Spence) – 13. Mantha (McMichael, Protas), 39. McMichael (Mantha, Protas). Brankári: Talbot – Lindgren, strely na bránku: 39:15.

Draftové jednotky a ich vstup do zámorskej NHL Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
V rebríčku nájdete najproduktívnejšie draftové...
Viac na túto tému: #NHL #Washington Capitals #Martin Fehérváry #Juraj Slafkovský