Najlepší útočník Montrealu! Slafkovský odohral výborný zápas, pri víťazstve Calgary sa blysol Ružička

Štvrtý bod v posledných piatich zápasoch. Bilancia, ktorá približuje slovenského útočníka k hráčovi na úrovni elitnej NHL.

25.11.2023 00:49 , aktualizované: 11:36
Slafkovsky hokej nhl Foto:
Juraj Slafkovský v zápase na ľade San Jose.
debata (21)

Juraj Slafkovský odohral jeden z najlepších zápasov vo svojej rozbiehajúcej sa kariére v zámorskej profilige.

Mal veľkú zásluhu na tom, že Montreal vyhral na ľade San Jose 3:2 po samostatných nájazdoch.

Slovenský útočník mal leví podiel na tom, že Canadiens otočili nepriaznivý stav z 0:2 a napokon vyhrali 3:2.

Pri kontaktnom góle Johnnyho Kovacevica v 38. minúte odviedol výbornú prácu pred bránkou, keď clonil domácemu brankárovi Mackenziemu Blackwoodovi.

Pri vyrovnávajúcom góle Cola Caufielda v 44. minúte sa blysol parádnou asistenciou, keď amerického útočníka poslal do nájazdu prihrávkou z vlastného obranného pásma.

Pozrite si video:

V predĺžení gól nepadol a museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich dostal Slafkovský šancu v tretej sérii, ale svoj pokus nepremenil.

V šiestej sérii napokon rozhodol jeho spoluhráč Jesse Ylonen a zariadil dva body pre Canadiens.

Slafkovský celkovo odohral takmer 20 minút a patril medzi najvyťaženejších útočníkov Canadiens. Za 19:44 min strávených na ľade mal okrem asistencie aj dva plusové body a tri strely.

Experti a fanúšikovia ho označili za najlepšieho útočníka Canadiens v tomto zápase. Montreal aj jeho zásluhou vyhral druhý duel za sebou, v tabuľke Západnej konferencie mu patrí jedenásta priečka. Dnes o 22.00 h SEČ nastúpi Montreal na ľade Los Angeles.

Vydarený zápas má za sebou aj útočník Calgary Flames Adam Ružička. Pri víťazstve nad Dallasom Stars 7:4 ukončil desaťzápasovú sériu bez bodu a zaznamenal tretí gól a tretiu asistenciu v tejto sezóne. Pozrite si gól Slováka.

Ružička asistoval pri góle A. J. Greera, ktorý v 9. minúte vyrovnal na priebežných 1:1. Dallas v zápase viedol 1:0, 2:1 aj 4:2, no Flames piatimi gólmi otočili skóre vo svoj prospech.

Ich obrat naštartoval gól Ružičku, ktorý v 34. minúte znížil na 4:3. Slovenský útočník sa v protiútoku dostal k strele zo strednej vzdialenosti, ktorú poslal k ľavej žŕdke bránky Jakea Oettingera. Flames následne štyrmi gólmi v tretej tretine zavŕšili obrat.

Ružička nastúpil na pozícii stredného útočníka štvrtej formácie a na ľade strávil 10:02 min. Jeho spoluhráč Martn Pospíšil nebodoval v treťom zápase po sebe. Na krídle tretej formácie odohral 16:42 minúty a okrem troch striel si pripísal aj jeden mínusový bod.

NHL – sumáre
Boston Bruins – Detroit Red Wings 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Góly: 24. DeBrusk (Pastrňák, Zacha), 45. Heinen (Coyle, Lohrei) – 6. Compher (Gostisbehere, Raymond), 16. DeBrincat, 34. Fabbri (Sprong, DeBrincat), 46. Larkin (Compher, Gostisbehere), 59. Perron). Brankári: Swayman – Husso, strely na bránku: 27:29

Philadelphia Flyers – New York Rangers 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Góly: 38. Couturier (Seeler, Atkinson) – 1. Zibanejad (Wheeler, Kreider), 2. Kreider – 28. Zibanejad (Wheeler, Gustafsson). Brankári: Hart – Šesťorkin, strely na bránku: 37:19

Chicago Blackhawks – Toronto Maple Leafs 4:3 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 9. Dickinson (Anderson), 33. Dickinson, 41. Dickinson, 65. Korchinski (Bedard, Kurashev) – 8. Robertson (Domi, Giordano), 22. Järnkrok (Brodie, Domi), 24. Reeves (McCabe, Kämpf), brankári: Söderblom – Samsonov, strely na bránku: 34:37

New Jersey Devils – Columbus Blue Jackets 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Góly: 14. Holtz (Palát) – 11. Jenner (Gaudreau), 20. Robinson (Danforth, Gudbranson). Brankári: Schmid – Merzlikinš, strely na bránku: 38:12

St. Louis Blues – Nashville Predators 3:8 (1:3, 1:4, 1:1)
Góly: 17. Bučnevič (Scandella, Thomas), 31. Thomas (Bučnevič, Saad), 46. Neighbours (Krug, Kyrou) – 7. Forsberg (Nyquist, Lauzon), 8. Trenin (Sissons, McDonagh), 14. Evangelista (Sherwood, Carrier), 23. Stastney (Evangelista, Sherwood), 25. O'Reilly (Forsberg, Barrie), 27. Evangelista (Tomasino, Carrier), 38. Forsberg (Smith), 53. Sherwood. Brankári: Hofer (23. Binnington) – Lankinen, strely na bránku: 39:35

Washington Capitals – Edmonton Oilers 0:5 (0:2, 0:3, 0:0)
Góly: 15. Kane (Draisaitl, Desharnais), 16. Nugent-Hopkins (McDavid, Hyman), 24. Bouchard (McDavid, Nugent-Hopkins), 25 Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 39. Draisaitl (Hyman, McDavid). Brankári: Lindgren – Skinner, strely na bránku: 25:35

Anaheim Ducks – Los Angeles Kings 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 33. Gudas (Vatrano, Strome), 52. Killorn (McTavish, Terry) – 11. Fiala (Kopitar, Doughty), 13. Kalijev (Spence, Moore), 22. Byfield (Gavrikov, Kempe), 23. Fiala (Danault, Moore), 44. Kopitar (Kempe, Doughty). Brankári: Gibson – Talbon, strely na bránku: 31:31

San Jose Sharks – Montreal Canadiens 2:3 pp a sn (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 26. Hoffman (Eklund, Hertl), 33. Eklund (Addison, Hertl) – 39. Kovacevic (Struble, Caufield), 44. Caufield (SLAFKOVSKÝ, Primeau). Brankári: Blackwood – Primeau, strely na bránku: 33:24

Buffalo Sabres – Pittsburgh Penguins 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Góly: 46. Skinner (Tuch, Olofsson), 51. Okposo (Dahlin, Olofsson), 58. Tuch (Skinner, Mittelstadt) – 17. Crosby (Guentzel), 37. Eller (Nieto). Brankári: Luukkonen – Nedeljkovic, strely na bránku: 34:44

Ottawa Senatos – New York Islanders 3:5 (1:1, 2:3, 0:1)
Góly: 11. Batherson (Tkachuk, Norris), 31. Stützle (Joseph), 32. Batherson (Stützle, Joseph) – 14. Palmieri (Nelson, Romanov), 27. Wahlstrom (Romanov, Pageau), 30. Barzal (Palmieri, Nelson), 30. Lee (Wahlstrom), 46. Holmström (Dobson, Mayfield). Brankári: Forsberg – Varlamov, strely na bránku: 31:26

Carolina Hurricanes – Tampa Bay Lightning 2:8 (1:0, 1:3, 0:5)
Góly: 19. Noesen (Drury, Bunting), 35. Bunting (Svečnikov) – 22. Stamkos (Point, Kučerov), 26. Kučerov (Hagel, Eyssimont), 26. Point (Kučerov, Hedman), 46. Hagel (Point, Kučerov), 47. Glendening, 51. Point (Perbix, Koepke), 57. Kučerov (Hagel, Sergačov), 59. Point (Kučerov, Stamkos). Brankári: Raanta – Vasilevskij, strely na bránku: 24:14

Florida Panthers – Winnipeg Jets 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 18. Niederreiter (Samberg, Appleton), 52. Ehlers (Perfetti, Namestnikov), 57. Lowry (Appleton, Samberg). Brankári: Bobrovskij – Hellebuyck, strely na bránku: 33:31

Dallas Stars – Calgary Flames 4:7 (2:1, 2:2, 0:4)
Góly: 2. Johnston (Benn, Dadonov), 12. Robertson (Lundkvist), 25. Johnston (Benn, Dadonov), 29. Pavelski (Duchene, Robertson) – 9. Greer (Dube, RUŽIČKA), 21. Šarangovič (Lindholm, Mangiapane), 34. RUŽIČKA (Tanev, Greer), 42. Coleman (Weegar, Andersson), 43. Lindholm (Šarangovič, Mangiapane), 48. Backlund (Zary, Coleman), 59. Kadri (Šarangovič). Brankári: Oettinger – Markström, strely na bránku: 28:27

Minesota Wild – Colorado Avalanche 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 30. Kaprizov (Rossi, Zuccarello), 35. Eriksson Ek (Zuccarello, Kaprizov) – 18. Colton (Byram, Tufte), 29. Ničuškin (MacKinnon, Toews), 45. MacDermid (Cogliano, Olofsson). Brankári: Gustavsson – Georgijev, strely na bránku: 21:25

Seattle Kraken – Vancouver Canucks 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Góly: 38. Kartye (Dunn) – 6. Blueger, 33. Joshua (Garland, Aman), 50. Lafferty (Hronek, Hughes), 53. Höglander (Aman), 58. Michejev (Garland, Myers). Brankári: Daccord – Demko, strely na bránku: 24:27

Slováci v akcii:
Adam Ružička (Calgary) 10:02 1 1 2 +2 3 0
Juraj Slafkovský (Montreal) 19:44 0 1 1 +2 3 0
Erik Černák (Tampa Bay) 19:46 0 0 0 +2 0 0
Martin Pospíšil (Calgary) 16:42 0 0 0 –1 3 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Najlepšie zarábajúci hokejisti NHL + Slováci Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Kto ovládol rebríček najlepšie platených hráčov...