Pozor, letí slovenská strela! Pospíšil zvalcoval nemeckého brankára, o ďalší gól ho obrali rozhodcovia

Martin Pospíšil má za sebou ďalší vydarený zápas v NHL, po ktorom sa so spoluhráčmi z Calgary tešil z cennej výhry na ľade súpera.

21.11.2023 06:59
Martin Pospíšil Foto:
Martin Pospíšil a jeho zákrok proti brankárovi Seattlu Philippovi Grubauerovi.

Flames nastúpili v Seattli proti domácim Kraken a bleskovo sa ujali vedenia, keď po 76 sekundách hry skóroval švédsky útočník Elias Lindholm.

Blízko k zvýšeniu na 2:0 mal Pospíšil. V útočnom pásme predviedol skvelé zrýchlenie, prekonal nemeckého gólmana Philippa Grubauera, ale jeho gól napokon rozhodcovia neuznali pre nepovolený kontakt s brankárom.

Pozrite si video

Otrasený Grubauer napokon duel nedochytal, pred štartom druhej tretiny ho vystriedal náhradník Joey Daccord.

Vyrovnaný zápas muselo až predĺženie. Z výhry 4:3 pp sa napokon tešili hostia, víťazný gól zaznamenal v 64. minúte švédsky obranca Rasmus Andersson.

Pospíšil patril medzi najvyťaženejších forvardov Flames, tréner ho nasadil aj počas predĺženia. Spolu strávil na ľade takmer 18 minút, mal dve strely i dva hity.

Z výhry sa tešil aj Černák

Hokejisti Tampa Bay v zostave s Erikom Černákom zvíťazili v noci na utorok v zámorskej NHL nad Bostonom 5:4 po predĺžení.

Bodovo naprázdno vyšiel útočník Tomáš Tatar, ktorého Colorado prehralo na ľade Nashvillu 3:4. Arizona s Milošom Kelemenom nestačila na Los Angeles 1:4.

Černák nastúpil v druhej obrannej dvojici „bleskov“, odohral 17:22 minúty a pripísal si jednu strelu, tri hity, dva mínosové body a odsedel si dva dvojminútové tresty.

Lightning vyrovnali päť sekúnd pred koncom tretej tretiny vďaka kapitánovi Stevenovi Stamkosovi a víťazstvo zariadil v 62. minúte Brandon Hagel. Obaja hráči si pripísali zhodne aj asistenciu. Tampa Bay triumfovala v treťom zápase za sebou.

slafkovský Čítajte viac Juraj sa netrápi! V Montreale sú so Slafkovským spokojní, tento fakt môže Slovákovi pomôcť

Avalanche viedli ešte na začiatku 59. minúty nad Nashvillom 3:2, no napokon nezískali ani bod. V drese Nashvillu sa počas 16 sekúnd presadili Filip Forsberg a Jakov Trenin. Predators tak uspeli v druhom zápase v rade.

Tatar nastúpil na krídle druhého útoku a strávil na ľade 11:19 minúty. Slovenský útočník zaznamenal jednu strelu na bránu. Colorado prehralo po troch víťazstvách. Obranca Cale Makar dosiahol v drese hostí tri asistencie.

Miloš Kelemen dostal šancu v druhom stretnutí v novej sezóne, ale Coyotes podľahli Los Angeles 1:4. Tréner Andre Tourigny zaradil dvadsaťštyriročného krídelníka opäť do štvrtej formácie a počas 6:33 minúty zaznamenal jednu strelu a hit.

Miloš Kelemen v drese Arizony Coyotes. Foto: Profimedia
Miloš Kelemen hokej Miloš Kelemen v drese Arizony Coyotes.

Na triumfe Kings sa podieľal dvoma gólmi Trevor Moore, skórovali aj Phillip Danault a kapitán Anže Kopitar. Los Angeles uspeli aj v ôsmom stretnutí na ľade súpera a v Západnej konferencii sa posunuli na tretie miesto.

NHL

Florida Panthers – Edmonton Oillers 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Góly: 11. Verhaeghe (Reinhart), 16. Mikkola (Stenlund), 27. Mikkola (Verhaeghe), 34. Stenlund (Luostarinen), 60. Bennett (Stenlund, Forsling) – 6. McDavid (Draisaitl, Bouchard), 9. Kane (Ryan, McLeod), 25. McDavid (tr. strieľanie). Brankári: Bobrovskij – Pickard, strely na bránku: 32:28

Tampa Bay Lightning – Boston Bruins 5:4 po predĺžení (1:1, 1:0, 2:3 – 1:0)
Góly: 7. Jeannot (Motte, Eyssimont), 40. Paul (Sergačjov, Stamkos), 49. Watson (Cirelli, Perbix), 60. Stamkos (Kučerov, Hagel), 62. Hagel (Hedman, Point) – 10. Zacha (Pastrňák, Marchand), 47. Pastrňák (Lohrei, McAvoy), 48. Beecher (Heinen), 57. Coyle (Van Riemsdyk). Brankári: Johansson – Swayman, strely na bránku: 46:27

Dallas Stars – New York Rangers 6:3 (0:1, 1:1, 5:1)
Góly: 35. Benn (Pavelski, Hintz), 42. Pavelski (Heiskanen, Hintz), 48. Marchment (Johnston, Duchene), 49. Seguin (Marchment), 57. Steel, 58. Hintz (Seguin) – 17. Trocheck (Kreider, Gustafsson), 34. Kakko (Bonino, Trouba), 60. Goodrow (Schneider, Trouba). Brankári: Wedgewood – Šesťorkin, strely na bránku: 36:33

Nashville Predators – Colorado Avalanche 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Góly: 20. Forsberg (Glass, Tomasino), 24. Lauzon (Nyquist, O'Reilly), 60. Forsberg (Nyquist, Sissons), 60. Trenin (Smith) – 14. Cogliano (Ničuškin, Makar), 29. Toews (MacKinnon, Makar), 34. Ničuškin (Makar, MacKinnon). Brankári: Saros – Georgijev, strely na bránku: 30:28

Arizona Coyotes – Los Angeles Kings 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 39. Crouse (Bjugstad, Maccelli) – 4. Moore (Danault), 9. Kopitar (Byfield), 36. Moore, 57. Danault (Laferriere, Roy). Brankári: Ingram – Copley, strely na bránku: 31:25

Seattle Kraken – Calgary Flames 3:4 po predĺžení (1:2, 2:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 9. Dunn (Wennberg), 29. Eberle (Dunn, Gourde), 31. McCann (Larsson) – 12. Huberdeau (Andersson, Kadri), 56. Mangiapane (Hanifin, Tanev), 64. Andersson (Backlund, Huberdeau). Brankári: Grubauer (21. Daccord) – Vladař, strely na bránku: 31:31

Vancouver Canucks – San Jose Sharks 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 34. Q. Hughes (Höglander, Beauvillier), 40. Lafferty (Blueger), 48. J.T. Miller (Boeser, Q. Hughes) – 41. Hertl (Addison, Granlund). Brankári: Demko – Blackwood, strely na bránku: 37:28

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Calgary Flames #Martin Pospíšil