Gól, aký sa len tak nevidí. Čech prekvapil v NHL súpera, fanúšikov i seba

Spracoval si puk, napriahol a... nie, nevyslal na bránku strelu ako z dela.

14.11.2023 12:33
Radko Gudas Foto:
Radko Gudas (uprostred) sa teší z kuriózneho presného zásahu v zápase Anaheimu so San José.

Radko Gudas sa v NHL postaral o jeden z najkurióznejších gólov sezóny. Český obranca ním spečatil víťazstvo Anaheimu nad San José 4:1.

Skúsený, 33-ročný bek sa oň postaral v 43. minúte duelu. Domáci hráči sa usadili v útočnej tretine. Gudas čakal na prihrávku na modrej čiare.

Tomáš Tatar Čítajte viac Konečne! Táto noc patrila Slovákovi Tatarovi z Colorada

Tá prišla, rodák z Kladna neváhal a napriahol. Lenže jeho príklep ani zďaleka netrhal sieť, hoci puk v nej napokon skončil.

Jeho pokus stihol zblokovať Mike Hoffman, puk vyletel vysoko do vzduchu a zapadol za chrbát prekvapeného a nič nevidiaceho brankára Mackenzieho Blackwooda.

Gudasov presný zásah nezaskočil len jeho, ale aj fanúšikov a tiež autora gólu.

„Priaznivci boli rovnako prekvapení ako ja. Som však rád, že mi to tam padlo,“ hovoril po zápase Gudas, pre ktorého to bol druhý gól a tretí bod v sezóne.

Najlepšie zarábajúci hokejisti NHL + Slováci Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Kto ovládol rebríček najlepšie platených hráčov...
Viac na túto tému: #Anaheim Ducks #Radko Gudas