Stačilo, nech ide na farmu. Fanúšikovia po ďalšom nevýraznom výkone Slafkovského posielajú mladého Slováka mimo prvý tím

Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali na ľade úradujúcich šampiónov NHL Vegas Golden Knights 2:3 po predĺžení a nájazdoch.

31.10.2023 05:51
Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens.
debata (15)

Na vedúci gól domácich z hokejky Paula Cottera odpovedali Canadiens v 26. min zásluhou Seana Monahana, ktorý skóroval v oslabení.

Obhajcovia Stanleyho pohára išli do vedenia opäť v 39. minúte, keď sa presadil William Carrier.

Hostia však nezložili zbrane, v 56. minúte vyrovnal na 2:2 kapitán Nick Suzuki, hrajúci svoj jubilejný 300. zápas v profilige. Golden Knights napokon rozhodli v nájazdoch a triumfovali 3:2.

V drese Canadiens nastúpil aj Juraj Slafkovský. Do štatistík si zapísal mínusový bod a dve trestné minúty za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

Keď mladý Slovák sedel na trestnej lavici, Monahan vyrovnával na 1:1.

Slafkovský nebodoval v ôsmom zápase za sebou, po 9 dueloch novej sezóny má na konte jedinú asistenciu.

Ani zápas na ľade Vegas mu nevyšiel podľa predstáv, dopustil sa viacerých chýb a opäť to „schytal“ aj od fanúšikov.

„Slafkovský dlží večeru spoluhráčovi Samovi Montembeaultovi, ktorý sa postaral o to, aby stratený puk z hokejky mladého Slováka neskončil v sieti,“ opísal moment z prvej tretiny jeden z priaznivcov na sociálnej sieti.

vegas montreal Čítajte viac Zápas Vegas - Montreal sme sledovali online

Pridal sa aj Stu Cowan, rešpektovaný novinár z denníka Montreal Gazette.

„Pri držaní hokejky musí používať obe ruky, nie len jednu,“ napísal Cowan. „Zdá sa, že tempo NHL je zatiaľ pre Slafkovského prirýchle,“ reagoval.

„Slafkovský hrá hrozne,“ znela ďalšia z reakcií. „Stačilo, vedenie Canadiens ho musí poslať na farmu,“ vyjadril svoj názor ďalší z fanúšikov.

Košický rodák celkovo odohral niečo málo cez 14 minút, len trio Armia, Evans, Pezzetta malo spomedzi forvardov Canadiens menšiu minutáž. V 5-minútovom predĺžení sa mladý Slovák na ľad nedostal.

Z víťazstva sa netešil ani jeho krajan, obranca Erik Černák z Tampy Bay. Lightning podľahli doma Seattlu Kraken 3:4 po predĺžení.

Tretie predĺženie za sebou

Vegas bodovalo aj v desiatom zápase novej sezóny. Úradujúci šampióni si držia najlepšiu bilanciu v súťaži a proti Montrealu získali už svoj deviaty triumf. Golden Knights dvakrát v stretnutí viedli vďaka gólom Paula Cottera a Williama Carriera.

„Získali sme 19 z 20 bodov, čo je podľa mňa veľmi dobré. Nie vždy sme predviedli najlepší výkon, rovnako ako dnes. Dokázali sme však vyhrať a získať body. Nespoliehame sa len na najlepších hráčov, skórovalo veľa rôznych chlapcov. Proti Canadiens to boli Cotter a Carrier,“ povedal tréner domácich Bruce Cassidy podľa nhl.com.

647653679 Čítajte viac Štvrťstoročie bol súčasťou NHL. Jeden z najlepších hráčov histórie ukončil kariéru

Canadiens dokázali náskok súpera dotiahnuť, keď sa počas vylúčenia Slafkovského presadil Sean Monahan a v 55. minúte aj kapitán Nick Suzuki. Habs si tak zahrali tretíkrát za sebou predĺženie a do tretice sa im nepodarilo uspieť. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Shea Theodore.

„Bol to náš pravdepodobne najlepší zápas v tomto roku a za dlhú dobu. Škoda len, že sme nevyhrali, no tak to niekedy chodí,“ uviedol útočník hostí Suzuki.

Solídny Grubauer

„Blesky“ prehrali proti Seattlu vôbec prvýkrát v histórii. Duel rozhodol v 63. minúte počas presilovej hry Jared McCann.

„Víťazstvo určite uľahčuje cestu domov. Myslím, že sme na tomto tripe hrali úžasne, ale už je to za nami. Musíme sa sústrediť na ďalší zápas,“ konštatoval strelec víťazného gólu Kailer Yamamoto.

McCann zaznamenali gól a asistenciu, Philipp Grubauer predviedol 34 zákrokov a prvýkrát v sezóne sa tešil z víťazstva v bránke Kraken. Jaden Schwartz mal dve asistencie. Černák odohral 23:08 min, čo je jeho sezónne maximum.

V stretnutí si pripísal aj dva hity. Tampa prehrávala po prvej tretine 1:3, ale po góloch Alexa Barreho-Bouleta a Brandona Hagela dotiahla duel do predĺženia, bodovala tak v šiestom zápase za sebou.

Malý Ovečkin zabával Američanov. Je to morálne? Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Sergej Ovečkin zažil magickú noc. Jeho otec je...

„V prvej tretine sme dostali tri góly, ale v ďalších dvoch sme odviedli dobrú prácu, aby sme sa vrátili späť a získali bod. Nemôžem povedať, že sme si zaslúžili získať dva body, pretože prvá časť nebola z našej strany dobrá. Máme však bod a ideme ďalej,“ povedal Hagel.

Brankár domácich Jonas Johansson inkasoval po 132:08 minútach, keď proti San Jose (6:0) a Caroline (3:0) vychytal čisté konto.

NHL – výsledky

Boston Bruins – Florida Panthers 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 24. Marchand (DeBrusk, Coyle), 48. McAvoy (Pastrňák, Zacha), 64. Zacha – 7. Barkov (Reinhart, Mikkola), 16. Reinhart (Barkov). Brankári: Ullmark – Bobrovskij, strely na bránku: 26:37

Philadelphia Flyers – Carolina Hurricanes 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 16. Tippett (Couturier), 19. Hathaway (Deslauriers, Laughton) – 4. Noesen (Svečnikov, Orlov), 30. Bunting (Noesen), 57. Teräväinen (Bunting, Kotkaniemi). Brankári: Hart – Andersen, strely na bránku: 28:33

Pittsburgh Penguins – Anaheim Ducks 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Góly: 3. Karlsson (Malkin, Smith), 40. Malkin (Karlsson, Crosby), 42. Zohorna (O'Connor, Eller) – 9. Silfverberg (Jones, Mintjukov), 32. Vatrano (Fowler, McTavish), 44. McTavish (Strome, Mintjukov), 60. McTavish (Henrique). Brankári: Jarry – Gibson (21. Dostál), strely na bránku: 42:27

Tampa Bay Lightning – Seattle Kraken 3:4 pp (1:3, 1:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 14. Jeannot (Fleury, Raddysh), 24. Barre-Boulet (Hagel, Jeannot), 55. Hagel (Cirelli, Barre-Boulet) – 13. Dumoulin (Schultz, Schwartz), 14. Gourde (Yamamoto, McCann), 16. Yamamoto (Schwartz, Tolvanen), 63. McCann (Dunn, Bjorkstrand). Brankári: Johansson – Grubauer, strely na bránku: 37:43

Winnipeg Jets – New York Rangers 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 20. Gustafsson (Perfetti), 46. Ehlers (Perfetti, Scheifele) – 19. Panarin (Trouba, Miller), 54. Kreider (Fox, Panarin), 65. Zibanejad (Panarin, Miller). Brankári: Hellebuyck – Šestorkin, strely na bránku: 29:26

New York Islanders – Detroit Red Wings 3:4 pp (0:0, 1:0, 2:3 – 0:1)
Góly: 39. Cizikas (Horvat), 42. Nelson (Dobson, Engvall), 56. Horvat (Barzal, Dobson) – 48. Sprong (Rasmussen, Walman), 50. Walman (Seider, Raymond), 52. Compher (Seider, Copp), 62. Raymond (Compher). Brankári: Sorokin – Husso, strely na bránku: 40:36

Dallas Stars – Columbus Blue Jackets 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
Góly: 1. Harley (Robertson, Hintz), 26. Hintz (Robertson, Lundkvist), 43. Duchene (Suter, Marchment), 53. Dadonov (Johnston, Benn), 57. Johnston (Dadonov, Benn) – 5. Voronkov (Sillinger, Johnson), 14. Severson (Fantilli, Werenski), 58. Kuraly (Provorov, Olivier). Brankári: Oettinger – Merzlikins, strely na bránku: 33:25

Arizona Coyotes – Chicago Blackhawks 8:1 (3:1, 4:0, 1:0)
Góly: 3. Carcone (Cooley, Durzi), 14. Brown (McBain, Kerfoot), 16. Carcone (Crouse, Bjugstad), 25. Carcone (Boyd), 27. McBain (Kerfoot, O'Brien), 32. Durzi (Carcone, Boyd), 36. O'Brien (McBain, Maccelli), 51. McBain (Kerfoot) – 1. Bedard (Korchinski, Jones). Brankári: Ingram – Söderblom (36. Mrázek), strely na bránku: 33:30

Vegas Golden Knights – Montreal Canadiens 3:2 sn (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 16. Cotter (Karlsson, Pietrangelo), 39. Carrier (Stephenson, Eichel), rozh. nájazd Theodore – 26. Monahan, 56. Suzuki (Harvey-Pinard, Caufield). Brankári: Hill – Montembeault, strely na bránku: 25:39

Najlepšie zarábajúci hokejisti NHL + Slováci Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Kto ovládol rebríček najlepšie platených hráčov...