Calgary dostalo v Detroite debakel. Prizeral sa mu aj Ružička

Hokejisti Calgary Flames prehrali v noci na pondelok v zámorskej NHL na ľade Detroitu Red Wings 2:6.

23.10.2023 07:03
ruzicka, calgary Foto:
Adam Ružička v šanci v zápase s Detroitom.

V prvom útoku hostí sa predstavil aj Slovák Adam Ružička, ktorý nebodoval v druhom zápase za sebou.

Dvadsaťštyriročný hokejista strávil na ľade 16:48 minúty. V elitnej formácii bol prvýkrát v tejto sezóne, tréner Ryan Huska naznačil túto zmenu po piatkovom zápase na ľade Buffala (4:3).

Tam sa Ružička postaral o víťazný gól. V šiestich stretnutiach v tomto ročníku nazbieral štyri kanadské body, jeho tím zaznamenal dva triumfy a štyri prehry, z toho jednu po samostatných nájazdoch. V tabuľke Západnej konferencie je desiaty.

Víťazný gól domácich strelil Dylan Larkin, ktorý zvýšil na 3:0 na začiatku druhej tretiny. Pri presnom zásahu mu asistoval Alex DeBrincat, ktorý získal až štyri kanadské body a postaral sa o polovicu gólov svojho tímu.

Ten je vo Východnej konferencii druhý a za kratší koniec ťahal len v úvodnom dueli sezóny na ľade New Jersey (3:4).

Tretiu prehru v rade utrpeli Anaheim Ducks, ktorí doma podľahli Bostonu Bruins 1:3. Nad najlepším tímom základnej časti vlaňajšieho ročníka pritom viedli 1:0 po presnom zásahu Masona McTavisha.

Zakrátko naň však odpovedal Matthew Poitras, ktorý vsietil aj víťazný gól. Boston tak naďalej vedie vo Východnej konferencii bez straty bodu, Anaheim je s dvoma na predposlednom pätnástom mieste na západe.