Slafkovský odpálil súperovi hokejku z ruky a pobavil fanúšikov Montrealu. Dôvod prehry s Minnesotou? Nedisciplinovanosť

Hokejisti Tampy Bay Lightning prehrali v noci na stredu v NHL na ľade Buffala Sabres 2:3 po predĺžení. V drese hostí odohral slovenský obranca Erik Černák svoj 300. zápas v profilige. Tomáš Tatar odohral za Colorado svoj tretí zápas, na ľade Seattlu nebodoval. Jeho tím zvíťazil 4:1.

18.10.2023 06:54 , aktualizované: 08:13
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens.
debata (3)

Tampa prehrávala po 1. tretine 0:2, no dvoma gólmi Brandona Hagela dotiahla zápas do predĺženia. V ňom napokon rozhodol o triumfe „šablí“ po 106 sekundách Dylan Cozens.

V zostave Montrealu nastúpil Juraj Slafkovský, Canadiens doma prehrali s Minnesotou 2:5.

Slovenský útočník dvakrát oslabil svoj tím, hostia oba jeho fauly potrestali v presilovej hre.

V jednom prípade odpálil súperovi hokejku z ruky, čím sa nechal vylúčiť a jeho tím prišiel o presilovú hru.

„Bolo to celkom vtipné,“ reagoval na Slafkovského skrat jeden z fanúšikov Canadiens na sociálnej sieti Twitter.

Montreal hral až osemkrát v oslabení, pričom súper využil tri presilové hry. Dvakrát sa Minnesota presadila v oslabení.

Wild potiahli trojbodoví Kirill Kaprizov (1+2) a Mats Zuccarello (0+3).

Štyri body za dva góly a dve asistencie nazbieral Leon Draisaitl z Edmontonu. Jeho tím zdolal Nashville hladko 6:1.

NHL – základná časť:
Buffalo – Tampa Bay 3:2 pp, Philadelphia – Vancouver 2:0, Montreal – Minnesota 2:5, NY Islanders – Arizona 1:0, Nashville – Edmonton 1:6, Winnipeg – LA Kings 1:5, Seattle – Colorado 1:4, San Jose – Carolina 3:6, Vegas – Dallas 3:2 pp a sn.