Prvý zápas Slafkovského, prvý bod. Pripomenul Pálffyho, bodovali aj ďalší Slováci

Slovenský útočník Juraj Slafkovský si hneď v prvom zápase novej sezóny NHL pripísal bod. V súboji na ľade Toronta zaznamenal asistenciu, jeho Montreal prehral 5:6 po samostatných nájazdoch. Bod za asistenciu zaznamenali aj Tomáš Tatar a Adam Ružička.

12.10.2023 06:05 , aktualizované: 09:32
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský v prvom zápase sezóny 2023/24 na ľade Toronta.

V drese domácich zažiarila najväčšia hviezda Maple Leafs Auston Matthews, ktorá dosiahla prvý hetrik v sezóne a ôsmy v kariére.

Montrealu vyšiel vstup do kanadského derby, keď v úvode druhej tretiny vyhrával už 2:0. Práve na druhý gól prihrával Slafkovský spoluhráčovi Alexovi Newhookovi. Slovák pri akcii ukázal šikovné ruky a pripomenul tým najslávnejšie časy Žigmunda Pálffyho.

Slafkovský nastúpil na krídle druhej formácie a na ľade odohral celkovo 15:25 minút. V zápase si pripísal aj plusový bod, jednu strelu na bránku a tri bodyčeky.

Montreal síce viedol 2:0 aj 5:3, no napokon si v súboji dvoch historicky najúspešnejších klubov pripísali iba bod.

Javorové listy" vyrovnali aj vďaka hetriku Matthewsa na 5:5 a v samostatných nájazdoch sa presadil iba Mitch Marner.

Zostrih zo stretnutia Toronto vs. Montreal.

Pre Matthewsa to bol už druhý hetrik v úvodnom zápase sezóny, prvý dosiahol ako nováčik v roku 2015. Duel spestrila aj pästná výmena Ryana Reavesa s Arberom Xhekajom.

Hráči Bostonu zdolali na domácom ľade Chicago 3:1. Dvomi gólmi sa v drese Bruins zaskvel český útočník David Pastrňák. Jediný gól hostí zaznamenal Connor Bedard, no jeho presný zásah zo 6. minúty Blackhawks napokon nepomohol.

Bruins, ktorí v uplynulom ročníku vytvorili suverénnym prvenstvom v základnej časti viacero rekordov, vstúpili do svojej jubilejnej 100. sezóny v NHL. Otvorili ju slávnostným ceremoniálom, na ktorom nechýbali klubové legendy Bobby Orr, Phil Esposito či Ray Bourque.

Zostrih zo zápasu Chicago vs. Boston.

Do novej sezóny víťazne vstúpili aj hráči Caroliny, ktorí si doma poradili s Ottawou 5:3. V ofenzívne ladenom zápase videli diváci celkovo 72 striel na bránku (42:30) i dva góly v oslabení (1:1). Domáci viedli 3:1, no góly Parkera Kellyho a Tima Stützleho v tretej tretine priniesli priebežné vyrovnanie na 3:3.

Napokon však Brady Skjei a Jacob Slavin vrátili Caroline náskok. „Páčila sa mi reakcia nášho tímu, takú som nevidel snáď päť rokov. Ukázalo sa, že ak nastane kritická situácia, tak ju dokážeme zvládnuť,“ povedal tréner „hurikánov“ Rod Brind'Amour.

Momenty zo zápasu Carolina vs. Ottawa.

Okrem Boesera, ktorý dosiahol bilanciu 4+0, mal na presvedčivom víťazstve Vancouveru nad Edmontonom výrazný podiel aj jeho spoluhráč J. T. Miller. K jednému gólu pridal štyri asistencie. Najproduktívnejší hráč uplynulej sezóny Connor McDavid prihral Leonovi Draisaitlovi na jediný gól hostí.

Kľúčové momenty stretnutia Vancouver vs. Edmonton.

Ružička prihral na prvý gól Calgary v ročníku. V 13. minúte bol súčasť presilovkovej formácie a po jeho asistencii otvoril skóre Andrew Mangiapane. Slovenský útočník hral na poste centra štvrtej formácie, na ľade strávil 10:45 minút.

Kľúčové momenty stretnutia Calgary vs. Winnipeg.

Tatar odohral za Colorado 9:55 min. a okrem asistencie si pripísal aj jeden hit a dva získané puky. Prvý bod v sezóne dosiahol počas hry domácich bez brankára, keď po jeho asistencii uzavrel skóre gólom do prázdnej bránky Miles Wood.

„Od úvodu zápasu sme hrali ako tím a skvele korčuľovali. Sme schopní predvádzať výborné výkony a vytvárať si množstvo šancí na skórovanie. V tretej tretine sme predviedli hernú disciplínu, vďaka ktorej sme zvládli oslabenia a strelili dva góly,“ povedal tréner Colorada Jared Bednar.

Kľúčové momenty duelu Los Angeles vs. Colorado.

NHL – sumáre:
Toronto Maple Leafs – Montreal Canadiens 5:4 pp a sn (0:1, 3:1, 2:3 – 0:0, 1:0)
Góly: 28. Gregor (Klingberg), 35. Matthews (Marner, Tavares), 40. Nylander (Klingberg, Tavares), 56. Matthews (Tavares, Rielly), 59. Matthews (Nylander), rozh. nájazd Marner – 4. Evans, 22. Newhook (SLAFKOVSKÝ, Dach), 45. Caufield (Matheson, Suzuki), 46. Newhook (Xhekaj, Dach), 52. Ylönen (Harvey-Pinard). Brankári: Samsonov – Allen, strely na bránku: 42:24.

Boston Bruins – Chicago Blackhawks 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 12. Frederic (Carlo, Poitras), 34. Pastrňák (Lucic), 60. Pastrňák (Marchand, McAvoy) – 6. Bedard (Hall, Donato). Brankári: Ullmark – Söderblom, strely na bránku: 33:21.

Carolina Hurricanes – Ottawa Senators 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)
Goly: 23. Bunting (Aho, DeAngelo), 38. Teräväinen (Nečas, Skjei), 41. Staal (Martinook), 48. Skjei (Fast, Staal), 52. Slavin (Kotkaniemi, Jarvis) – 4. Joseph (Zub, Kelly), 46. Kelly (Joseph), 46. Stützle. Brankári: Andersen – Korpisalo, strely na bránku: 42:30.

Calgary Flames – Winnipeg Jets 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Góly: 13. Mangiapane (RUŽIČKA, Hanifin), 18. Weegar (Zadorov, Duehr), 34. Andersson (Lindholm), 59. Lindholm (Mangiapane), 60. Mangiapane (Huberdeau, Lindholm) – 15. Connor (Samberg, Pionk), 22. Iafallo (DeMelo, Lowry), 55. Scheifele (Morrissey). Brankári: Markström – Hellebuyck, strely na bránku: 22:37.

Los Angeles Kings – Colorado Avalanche 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Góly: 27. Grundström (Danault), 40. Byfield (Kopitar) – 8. MacKinnon (Rantanen, Drouin), 23. Makar (MacKinnon, Rantanen), 24. Rantanen (Toews, MacKinnon), 45. Rantanen (Johnson, Makar), 57. Wood, Colton, TATAR). Brankári: Talbot – Georgiev, strely na bránku: 36:37.

Vancouver Canucks – Edmonton Oilers 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)
Góly: 9. Garland (Pettersson, Juulsen), 12. Boeser (Miller, Di Giuseppe), 25. Boeser (Miller, Hronek), 28. Boeser (Pettersson, Kuzmenko), 32. Pettersson (Hughes, Miller), 46. Boeser (Hughes, Hronek), 47. Miller (Hughes, Pettersson), 55. Joshua (Lafferty, Höglander) – 29. Draisaitl (McDavid, Bouchard). Brankári: Demko (49. DeSmith) – Campbell (28. Skinner), strely na bránku: 32:27.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (Colorado) 9:55 0 1 1 1 0 0
Juraj Slafkovský (Montreal) 15:25 0 1 1 1 1 0
Adam Ružička (Calgary) 10:52 0 1 1 0 0 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Najlepšie zarábajúci hokejisti NHL + Slováci Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Kto ovládol rebríček najlepšie platených hráčov...
Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Toronto Maple Leafs #Juraj Slafkovský