Obranca Nemec to dal v NHL na útočníka. Prekvapil obranu a v oslabení uzavrel skóre

Slovenský hokejista Šimon Nemec sa strelecky presadil v nočnom prípravnom zápase pred štartom novej sezóny NHL.

07.10.2023 07:12
811651736 Foto:
Šimon Nemec strieľa gól do bránky New Yorku Islanders.

Nemec tak prispel k víťazstvu New Jersey Devils na ľade New Yorku Islanders 3:0. Devätnásťročný obranca skóroval v 29. minúte na konci oslabenia a spečatil triumf hostí.

Výpad slovenského obrancu akoby nečakali v presilovke hrajúci hokejisti New Yorku Islanders a ich nepozornosť Nemec dokonale využil. Pozrite si jeho gól:

Oporou „diablov“ bol švajčiarsky brankár Akira Schmid, ktorý zlikvidoval 30 striel.

V tretej útočnej formácii Calgary nastúpil slovenský krídelník Adam Ružička. Odohral takmer 13 minút a bodovo sa nepresadil, za nebezpečnú hru vysokou hokejkou si na konci prvej tretiny odpykal dvojminútový trest. Jeho tím podľahol Vancouveru 1:3.

výsledky:
Buffalo – Pittsburgh 4:7, Carolina – Nashville 4:1, New York Islanders – New Jersey 0:3 /za hostí NEMEC 1+0/, Edmonton – Seattle 3:1, Vancouver – Calgary 3:1

Najlepšia zostava Slovákov z NHL v histórii Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Najlepšia zostava Slovákov z NHL v histórii.
Viac na túto tému: #NHL #New Jersey Devils #Šimon Nemec