Tesný zápas a mečbal. Vegas je jediný krok od zisku Stanleyho pohára

Hokejisti Vegas Golden Knights triumfovali vo štvrtom stretnutí finálovej série play off NHL na ľade Floridy Panthers 3:2 a v sérii vedú 3:1 na zápasy. Piaty duel je na programe v stredu v Nevade.

11.06.2023 07:19
Vegas - Florida Foto:
Momentka zo zápasu Vegas - Florida.

Vegas viedlo už po 99 sekundách, keď sa presadil Chandler Stephenson, ktorý v 28. minúte upravil na 2:0.

O ďalšie tri minúty pridal tretí gól William Karlsson, ale Florida ešte zabojovala a do druhej prestávky znížil Brandon Montour.

Domáci sa v treťom dejstve opreli do súpera, v 44. minúte pridal ďalší gól ich kapitán Aleksander Barkov, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Florida v hektickom závere odvolala brankára Sergeja Bobrovského dve a pol minúty pred koncom a 17,4 sekundy pred sirénou mala k dispozícii presilovku.

Strela Sama Reinharta z ľavého kruhu však len zlomila hokejku Zacha Whiteclouda a Adin Hill potom zastavil pokus Cartera Verhaeghea.