Brankár sa zamotal a puk si zrazil do vlastnej siete. Vegas zdolali v predĺžení Dallas kurióznym gólom

Hokejisti Vegas Golden Knights vyhrali v noci na sobotu v prvom zápase semifinále play off NHL nad Dallasom Stars 4:3 pp.

20.05.2023 07:29
Stars Golden Knights Hockey Foto:
Brankár Dallasu Jake Oettinger si nešťastne zrazil puk v predĺžení do vlastnej brány.

Víťazný gól strelil po 95 sekundách predĺženia Brett Howden, za jeho tím skóroval dvakrát William Karlsson.

Na všetkých góloch hostí sa podieľal Roope Hintz, ktorý zaznamenal tri kanadské body (1+2).

Predĺženie zariadil necelé dve minúty pred koncom zápasu Jamie Benn z Dallasu.

Howden mieril najprv mimo a puk poslal do bránky po odraze od zadného mantinelu.

florida, carolina Čítajte viac Viac ako 100 striel, koniec nadránom. Florida vyhrala maratónsku bitku a vedie

Dva kanadské body za Vegas si pripísal aj Zach Whitecloud, ktorý asistoval pri vyrovnávajúcom góle Karlssona na 1:1 i presnom zásahu Teodorsa Blugers na 3:2 v 50. minúte.

Brankár „zlatých rytierov“ Adin Hill zneškodnil 33 striel a dosiahol 91,7-percentnú úspešnosť zákrokov.