Postup Caroliny a Dallasu, Florida si vynútila siedmy zápas s Bostonom

Hokejisti Caroliny a Dallasu postúpili do 2. kola play off NHL. Hurricanes uspeli v noci na sobotu na ľade New Yorku Islanders 2:1 po predĺžení a v sérii zvíťazili 4:2 na zápasy.

29.04.2023 07:10
Sergej Bobrovskij Foto:
Hrdina Floridy Sergej Bobrovskij po zápase s Bostonom.

Rovnako šesť stretnutí trvala séria Minnesoty s Dallasom, Stars v nej spečatili postup triumfom 4:1 u súpera.

Suverénny víťaz základnej časti Boston premárnil vedenie 3:1 na zápasy. Na ľade Floridy prehral 5:7 a o postupujúcom rozhodne až siedmy duel. Rovnaký stav 3:3 je aj v sérii Seattle – Colorado po tom, ako Avalanche zvíťazili v šiestom zápase 4:1.

Boston viedol 4:3 i 5:4 a to ešte v polovici záverečnej tretiny. Domácim však vyšiel vabank a tromi gólmi odmietli predčasný koniec sezóny. Dva góly a asistenciu si v drese Panthers pripísal Matthew Tkachuk, v tíme hostí mal štyri body za asistencie Brad Marchand.

Postupový gól Caroliny strelil v 66. minúte Paul Šťastný. Veľkou oporou Hurricanes bol dánsky brankár Frederik Andersen, ktorý zlikvidoval 33 striel.

New York Islanders – Carolina Hurricanes 1:2 pp
konečný stav série: 2:4, Carolina postúpila do 2. kola

Florida Panthers – Boston Bruins 7:5
stav série: 3:3

Minnesota Wild – Dallas Stars 1:4
konečný stav série: 2:4, Dallas postúpil do 2. kola

Seattle Kraken – Colorado Avalanche 1:4

Viac na túto tému: #Boston Bruins #Florida Panthers