Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Najlepší tím po základnej časti prvýkrát narazil. Florida mu nasúkala poltucet

Hokejisti Bostonu prehrali vo svojom druhom stretnutí 1. kola série play off NHL doma s Floridou 3:6. Panthers tak vyrovnali súboj s držiteľom Prezidentskej trofeje pre najlepší tím základnej časti na 1:1.

20.04.2023 06:55 , aktualizované: 07:08
Boston Bruins Florida Panthers Foto:
Slovná roztržka v súboji medzi Bostonom Bruins a Floridou Panthers.

Carolina zdolala doma New York Islanders 4:3 po predĺžení a vedie 2:0. Dallas si poradil s Minnesotou 7:3 a vyrovnal na 1:1 na zápasy.

Nerozhodný stav je aj v sérii medzi Edmontonom a Los Angeles. Oilers vyhrali 4:2 a na ľad KIngs pocestujú za stavu 1:1 na zápasy.

Florida sa ujala vedenia gólom Sama Bennetta v druhej minúte druhej tretiny a domácich už do vedenia nepustila, hoci Boston dvakrát vyrovnal.

Za Panthers si pripísal dva presné zásahy obranca Brandon Montour. Duel sledoval naživo aj dlhoročný kapitán Bruins Zdeno Chára. O víťazstve Caroliny rozhodol v 5. min predĺženia Jesper Fast.

Triumf Oilers dirigoval Leon Draisaitl, ktorý si pripísal gól a dve asistencie. Žiaden zo Slovákov sa v noci na štvrtok na ľade nepredstavil.