Najlepší tím po základnej časti prvýkrát narazil. Florida mu nasúkala poltucet

Hokejisti Bostonu prehrali vo svojom druhom stretnutí 1. kola série play off NHL doma s Floridou 3:6. Panthers tak vyrovnali súboj s držiteľom Prezidentskej trofeje pre najlepší tím základnej časti na 1:1.

20.04.2023 06:55 , aktualizované: 07:08
Boston Bruins Florida Panthers Foto:
Slovná roztržka v súboji medzi Bostonom Bruins a Floridou Panthers.

Carolina zdolala doma New York Islanders 4:3 po predĺžení a vedie 2:0. Dallas si poradil s Minnesotou 7:3 a vyrovnal na 1:1 na zápasy.

Nerozhodný stav je aj v sérii medzi Edmontonom a Los Angeles. Oilers vyhrali 4:2 a na ľad KIngs pocestujú za stavu 1:1 na zápasy.

Florida sa ujala vedenia gólom Sama Bennetta v druhej minúte druhej tretiny a domácich už do vedenia nepustila, hoci Boston dvakrát vyrovnal.

Za Panthers si pripísal dva presné zásahy obranca Brandon Montour. Duel sledoval naživo aj dlhoročný kapitán Bruins Zdeno Chára. O víťazstve Caroliny rozhodol v 5. min predĺženia Jesper Fast.

Triumf Oilers dirigoval Leon Draisaitl, ktorý si pripísal gól a dve asistencie. Žiaden zo Slovákov sa v noci na štvrtok na ľade nepredstavil.