Slovinec Kopitar umlčal Edmonton. Boston ukázal silu aj v play off

Hokejisti Bostonu Bruins vstúpili víťazne do tohtoročných bojov o Stanleyho pohár. Víťazi základnej časti zdolali v 1. kole play off na domácom ľade Floridu Panthers 3:1. Hráči Los Angeles Kings zvíťazili na ľade Edmontonu Oilers 4:3 po predĺžení. Kráľov vrátil do zápasu kapitán Anže Kopitar, ktorý 16,7 sekundy pred koncom vyrovnal na 3:3 a v predĺžení rozhodol Alex Iafallo.

18.04.2023 06:33 , aktualizované: 10:26
Panthers Bruins Hockey Foto: ,
Radosť hokejistov Bostonu Bruins po jednom z troch gólov v bránke Floridy v prvom zápase 1. kola play off NHL.

Skóre duelu medzi Bostonom a Floridou otvoril už v 6. minúte najproduktívnejší hráč Bruins David Pastrňák, ktorý do prázdnej bránky upratal puk po prihrávke Tylera Bertuzziho.

Na 2:0 zvýšil v druhej tretine Brad Marchand, ktorý zaznamenal už svoj 50. gól v play off v kariére. Pomerne ľahkou, ale presne mierenou strelou prekonal brankára Floridy Alexa Lyona.

Zostrih z prvého zápasu 1. kola Boston vs. Florida.

„V zápasoch play off nechceš nikdy premárniť šancu na strelu. Takto nejako to funguje v play off. Niekedy tie strely padnú, inokedy nie,“ uviedol po zápase Marchand.

Bruins uspeli aj bez svojho kapitána Patricea Bergerona, ktorého vyradila choroba. V druhej tretine za Floridu znížil Matt Tkachuk, no ešte v druhej tretine pridal tretí zásah domácich Jake DeBrusk.

nhl, legendy, hossa, jágr Čítajte viac Česi? Len dvaja. Američania hľadali najlepších hráčov NHL, na Slovákov rozhodne nezabudli

Oporou Bostonu bol brankár Linus Ullmark, ktorý zneškodnil 31 striel hostí. Tyler Bertuzzi si pripísal dve asistencie.

Edmonton proti LA viedol po dvoch góloch Leona Draisaitla v tretej tretine 3:1, no sľubný náskok neudržal. V 52. minúte svojím druhým gólom v zápase znížil Adrian Kempe a v čase 59:43 vyrovnal kapitán Anže Kopitar, ktorý v presilovke potrestal vylúčenie Evana Boucharda. Pozrite si jeho vyrovnávajúci gól.

Vyrovnávajúci gól Anžeho Kopitara 16,4 sekundy pred koncom zápasu.

V 10. minúte predĺženia rozhodol o triumfe Kings v ďalšej presilovke Alex Iafallo. Slovenský brankár Dávid Hrenák nebol na zápasovej súpiske „kráľov“. Tým chýbal pre zranenie švajčiarsky krídelník Kevin Fiala.

Suverénne najproduktívnejší hráč a najlepší strelec základnej časti Connor McDavid vyšiel v úvodnom zápase 1. kola bodovo naprázdno.

Zostrih zo zápasu Edmonton vs. LA Kings.

Caroline v úvodnom zápase proti Islanders skvele zafungovali špeciálne tímy. Hurricanes strelili oba góly v presilovkách, keď sa presadili Sebastian Aho a Stefan Noesen, a ubránili sa vo všetkých štyroch oslabeniach.

Zostrih z prvého zápasu 1. kola Carolina vs. NY Islanders.

Brent Burns a Martin Nečas sa na triumfe podieľali zhodne dvomi asistenciami. Domácich podržal aj brankár Antti Raanta, ktorý predviedol 25 úspešných zákrokov. Hostia dokázali v 23. minúte už iba skorigovať výsledok zásluhou obrancu Ryana Pulocka.

Zápas medzi Dallasom Stars s a Minnesotou Wild trval viac ako štyri hodiny hrubého času, skončil sa o jednej hodine v noci miestneho času. V riadnej hracej dobe sa duel skončil nerozhodne 2:2, v predĺžení čakali diváci na rozhodnutie až do 93. minúty.

V čase 92:20 ukončil detektívku Hartman, ktorý sa ocitol sám v bránkovisku a odrazený puk poslal do siete ponad ľavý betón Jakea Oettingera. Vyznamenali sa obaja 24-roční brankári – Oettinger mal 45 úspešných zákrokov, Filip Gustavsson vykryl 52 striel domácich hráčov, z toho 12 v tretej tretine a 17 v prvom predĺžení.

Zostrih zo zápasu Dallas vs. Minnesota.

Švéd dostal v bránke Wild prednosť pred skúsenejším Marcom-Andrem Fleurym. Zápas nedohral útočník „hviezd“ Joe Pavelski, ktorý odstúpil z hry v druhej časti po tvrdom hite od Matta Dumbu.

Obranca Minnesoty pôvodne dostal za zákrok päťminútový trest, no arbitri ho po preštudovaní videozáznamu následne zmenili na dvojminútový. Druhý zápas série sa hrá v noci na štvrtok opäť v Dallase.

1. kolo play off NHL
štvrťfinále Východnej konferencie – 1. zápasy:
Carolina Hurricanes – New York Islanders 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 4. Aho (Burns, Nečas), 23. Noesen (Burns, Nečas) – 23. Pulock. Brankári: Raanta – Sorokin, strely na bránku: 37:26.
/stav série: 1:0/

Boston Bruins – Florida Panthers 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 6. Pastrňák (Bertuzzi, Krejčí), 24. Marchand (McAvoy, Orlov), 38. DeBrusk (Bertuzzi, Zacha) – 27. Tkachuk. Brankári: Ullmark – Lyon, strely na bránku: 29:32.

štvrťfinále Západnej konferencie – 1. zápasy:
Dallas Stars – Minnesota Wild 2:3 p2p (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 23. Hintz (Benn), 25. Robertson (Heiskanen, Pavelski) – 20. Kaprizov (Spurgeon, Zuccarello), 35. Steel (Nyquist), 93. Hartman (Steel). Brankári: Oettinger – Gustavsson, strely na bránku: 53:48.
/stav série: 0:1/

Edmonton Oilers – Los Angeles Kings 3:4 pp (2:0, 0:0, 1:3 – 0:1)
Góly: 7. Draisaitl (Janmark), 13. Bouchard (Nugent-Hopkins, Hyman), 49. Draisaitl (Kane) – 41. Kempe (Roy, Kopitar), 52. Kempe (Byfield, Kopitar), 60. Kopitar (Danault, Arvidsson), 70. Iafallo (Arvidsson, Kopitar). Brankári: Skinner – Korpisalo, strely na bránku: 40:35.

Viac na túto tému: #Boston Bruins #play off NHL #David Pastrňák #Brad Marchand