Arizona aj s Kelemenom v zostave totálne vybuchla v Seattli

Hokejisti Minnesoty prehrali v noci na utorok v zámorskej NHL v Vegas Golden Knights 3:4 po nájazdoch, ale aj napriek tomu si zabezpečili postup do play off.

04.04.2023 06:54
Miloš Kelemen Foto:
Miloš Kelemen počas svojho debutu v NHL.

V Západnej konferencii si postup do vyraďovačky zabezpečil aj Dallas, ktorý zdolal Nashville 5:1.

Stars potiahol k triumfu Jason Robertson, zaznamenal gól a tri asistencie. V tejto sezóne tak prekonal hraniu 100 bodov, na konte ich má 101 za 43 gólov a 58 asistencií. Stý bod v ročníku zaznamenal po presnej strele v tretej tretine, keď využil presilovú hru.

Brankár domácich Scott Wedgewood nastúpil po prvý raz od 18. februára, kedy utrpel zranenie v dolnej časti tela, zaznamenal 26 úspešných zákrokov.

K víťazstvu Vegas prispel najmä autor dvoch gólov Pavel Dorofejev, jeho spoluhráč William Karlsson mal dve asistencie.

Slovenský útočník Miloš Kelemen odohral v drese Arizony 9 a pol minúty na ľade Seattlu, domáci si pripísali hladký triumf 8:1. Kelemen si pripísal dva mínusové body.