Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hokejisti Chicaga si neoblečú v NHL dúhové dresy. Môžu za to Rusi

Hokejisti Chicaga napokon nenastúpia v rozcvičke pred nedeľným domácim zápasom zámorskej NHL proti Vancouveru v dresoch s dúhovými prvkami, ako mali pôvodne naplánované.

23.03.2023 12:41
Blackhawks Coyotes Hockey Foto: ,
Hokejisti Chicaga Blackhawks (na snímke Jujhar Khaira) napokon nepodporia dúhovými dresmi komunitu LGBTI+.
debata (4)

Duel ponesie názov „Pride Night game“ a Blackhawks ním chcú vyjadriť podporu LGBTQ+ komunite. Ako uviedol klub vo svojom stanovisku, zámer zmenil vzhľadom na bezpečnosť svojich ruských hráčov.

Za Blackhawks hrá ruský obranca Nikita Zajcev, ktorý prišiel do Chicaga pred uzávierkou výmen z Ottawy. V klube pôsobia aj ďalší hráči, ktorí majú rodiny v Rusku, respektíve majú s krajinou rôzne spojitosti. Ruské zákony trestajú aktivity podporujúce danú komunitu.

James Reimer Čítajte aj Pridal sa k Rusovi. Ďalší hráč NHL si odmietol obliecť dres s dúhovými motívmi, odvolával sa na Bibliu

Vedenie „jastrabov“ sa rozhodlo stiahnuť dúhové dresy po diskusii s bezpečnostnými funkcionármi. O svojom kroku komunikovalo aj s hráčmi.

Ako informovala agentúra AP, klub však naďalej plánuje viacero iných aktivít na podporu komunity – pred zápasom a počas prestávok medzi tretinami zahrajú dídžeji hlásiaci sa k LGBTQ+ komunite a na programe je aj vystúpenie miestneho speváckeho zboru, v ktorom pôsobia výlučne homosexuáli.

Hráči Blackhawks pritom už v tejto sezóne nosili pride dresy počas predzápasovej rozcvičky. Takisto sa viackrát predviedli v rôznych iných špeciálnych tematických dresoch.

Madison Square Garden. Čítajte aj Je to facka do tváre. Hokejisti NY Rangers odignorovali akciu pre LGBTI+

Chicago sa odhodlalo k svojmu najnovšiemu rozhodnutiu po tom, ako ruský obranca Ivan Provorov z Philadelphie či brankár James Reimer zo San Jose odmietli nastúpiť v predzápasovej rozcvičke s dúhovým dresom.

New York Rangers taktiež upustili od svojho zámeru predstaviť sa v januári s pride dresmi a hokejkami s dúhovými páskami.

Najhoršie účesy v NHL. So slovenskou pečaťou Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Účesy, účesy ach tie účesy Účesy, účesy ach tie...
4 debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Chicago Blackhawks #LGBTI+