Ďalšia prehra, opäť bez bodu. Slafkovský dostal veľký priestor na ľade

Ďalší zápas, ďalšia prehra, opäť bez bodu. Juraj Slafkovský má za sebou v NHL duel číslo 37. Jeho Montreal Canadiens prehral s New Yorkom Islanders 1:2. Pokračuje v biednych výkonoch, uspel iba dvakrát v uplynulých dvanástich stretnutiach.

15.01.2023 06:24
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský v zápase proti Islanders.
debata (8)

Lepšie na tom nie je ani slovenský útočník. Ten neskóroval ani neasistoval v trinástom zápase v rade, aj keď je pravda, že sa dostáva k slovu čoraz viac. Tentoraz ho tréner Martin St. Louis nechal na ľade viac ako pätnásť minút. Pred dvomi dňami to bolo ešte o minútu viac.

Slovenský krídelník nastúpil v treťom útoku Canadiens, počas 15:44 min. sa prezentoval jednou strelou a jedným hitom.

Montreal zostáva predposledný vo Východnej konferencii.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil svoj jubilejný 10. gól v prebiehajúcej sezóne NHL. Pomohol ním k víťazstvu New Jersey na ľade Los Angeles 5:2. Zrodili sa dva hetriky, trojgólové zápasy zaznamenali Patrik Laine z Columbusu a Jared McCann zo Seattlu.

Alexander Ovečkin strelil pri prehre Washingtonu s Philadelphiou (1:3) 30. gól v sezóne, dosiahol už svoju 17. sezónu s minimálne 30 presnými zásahmi v základnej časti, čím vyrovnal ligový rekord Mikea Gartnera.

Tatar v 13. minúte vyrovnal na priebežných 1:1, keď v presilovke zblízka dorazil do siete puk po strele Jacka Hughesa. Naštartoval tak svoj tím k obratu a víťazstvu. Devils potvrdili stúpajúcu formu, vyhrali štvrtý zápas za sebou a šieste z uplynulých ôsmich stretnutí.

NHL – výsledky:
Dallas – Calgary 5:6, Boston – Toronto 4:3, Colorado – Ottawa 7:0, Florida – Vancouver 4:3, New York Islanders – Montreal 2:1, Carolina – Pittsburgh 2:1, Detroit – Columbus 3:4, Washington – Philadelphia 1:3, Chicago – Seattle 5:8, Minnesota – Arizona 2:1, Nashville – Buffalo 3:5, St. Louis – Tampa Bay 2:4, Vegas – Edmonton 3:4, Los Angeles – New Jersey 2:5 /TATAR za hostí 1+0/