Na body nestačila. Slafkovský oslavuje prvú asistenciu v NHL

Juraj Slafkovský si v noci na piatok pripísal prvú asistenciu v tejto sezóne v zámorskej NHL. Slovenský hokejista sa podieľal na góle obrancu Jordana Harrisa v 34. minúte, jeho Montreal však prehral na ľade Columbusu 4:6. Osemnásťročný krídelník má v tomto ročníku na konte štyri body (3+1).

18.11.2022 04:54 , aktualizované: 07:05
slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens) a Jack Roslovic (Columbus Blue Jackets) v súboji o puk.

Harris gólom znížil v zápase na 1:2, štyri minúty po tomto zásahu si Slafkovský odsedel dve minúty za podrazenie. Canadiens potom vyrovnali, no v tretej tretine domáci rozhodli o svojom triumfe. Slovenský reprezentant odohral 10:33 minút, na bránku vyslal dve strely.

Pozrite si Harrisov gól:

V akcii bol aj ďalší Slovák, útočník Tomáš Tatar. Jeho New Jersey triumfovalo v Toronte 3:2 po predĺžení, rozhodol o tom gól Jegora Šarangoviča po 57 sekundách extra času.

„Diabli“ zvíťazili už v jedenástom zápase po sebe a vyrovnali tak svoju úspešnú sériu zo sezóny 2005/2006. Dlhšiu víťaznú sériu ťahali len v ročníku 2000/2001, vtedy zvíťazili v trinástich zápasoch za sebou.

Tampa Bay doma zdolala Calgary 4:1, obranca Erik Černák chýbal v zostave domácich pre zranenie. V drese hostí nastúpil Adam Ružička, odohral 12:08 minút. Opäť ho tréner zaradil do prvého útoku, v tejto formácii hral už v treťom zápase za sebou. Zaznamenal mínusový bod, jednu strelu na bránku a tri bodyčeky.

Juraj Slafkovský Tomáš Tatar Čítajte viac Cítim progres, ale mám na viac. Slafkovský nešetrí sebakritikou

Pavol Regenda odohral v drese Anaheimu 15:22 minút, mal jednu mínusku a raz ohrozil bránku súpera. Okrem toho zblokoval päť striel.

„Káčeri“ podľahli vo Winnipegu 2:3, pričinil sa o to najmä domáci útočník Kyle Connor. Zaznamenal tretí hetrik v kariére, pričom rozhodujúci gól strelil 54 sekúnd pred koncom duelu.

Po zlom štarte do sezóny sa prebudilo St. Louis, „bluesmani“ zaznamenali piaty triumf v sérii. Washington zdolali 5:4 po nájazdoch, v drese hostí odohral obranca Martin Fehérváry 21:59 minút. Zaznamenal jednu mínusku, dve strely na bránku a päť bodyčekov.

NHL

Boston Bruins – Philadelphia Flyers 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 32. Nosek (Foligno, Zacha), 48. DeBrusk (Pastrňák, McAvoy), 51. Krejčí (Zacha, Lindholm), 57. Krejčí (Foligno, Hall) – 50. Tippett (Hayes, DeAngelo). Brankári: Ullmark – Hall, strely na bránku: 32:23, 17.850 divákov.

Carolina Hurricanes – Colorado Avalanche 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 28. Aho (Nečas), 51. Nečas (Slavin) – 8. Rodrigues, 35. Newhook (Manson, Johnson), 62. Lehkonen (Compher, Toews). Brankári: Raanta – Francouz, strely na bránku: 48:15, 18.680 divákov.

Columbus Blue Jackets – Montreal Canadiens 6:4 (2:0, 0:2, 4:2)
Góly: 8. Sillinger (Gudbranson, Christiansen), 17. Nyquist (Bayreuther, Činachov), 47. Jenner (Johnson, Gaudreau), 51. Kuraly (Robinson), 52. Olivier (Kuraly), 58. Kuraly (Gudbranson, Jenner) – 34. Harris (Suzuki, SLAFKOVSKÝ), 40. Anderson (Gallagher, Dvorak), 50. Gallagher (Dvorak, Hoffman), 52. Suzuki (Dach, Kovacevic). Brankári: Korpisalo – Montembeault, strely na bránku: 29:42, 14.914 divákov,

Florida Panthers – Dallas Stars 4:6 (0:4, 3:1, 1:1)
Góly: 28. Verhaeghe (Forsling, Bennett), 33. Luostarinen (Bennett, Tkachuk), 39. Reinhart (Ekblad, Montour), 54. Tkachuk (Bennett, Verhaeghe) – 5. Hintz (Seguin, Lindell), 16. Lundkvist (Faksa, Glendening), 16. Benn (Dellandrea, Johnston), 20. Seguin (Marchment), 31. Hintz (Robertson), 60. Dellandrea (Benn, Glendening). Brankári: Bobrovskij (21. Knight) – Wedgewood (35. Oettinger), strely na bránku: 44:29, 14.428 divákov.

Tampa Bay Lightning – Calgary Flames 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 9. Stamkos (Sergačov), 39. Kučerov (Stamkos, Sergačov), 46. Myers (Colton), 60. Kučerov (Hagel, Cole) – 45. Lindholm (Huberdeau, Toffoli). Brankári: Vasilevskij – Markström, strely na bránku: 24:40, 19.092 divákov.

Toronto Maple Leafs – New Jersey Devils 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 16. Matthews (Bunting, Marner), 58. Nylander (Matthews, Rielly) – 16. Bratt (Haula, Smith), 24. Hischier (Zetterlund), 61. Šarangovič (Hughes). Brankári: Murray – Vaněček, strely na bránku: 27:33, 18.189 divákov.

Minnesota Wild – Pittsburgh Penguins 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)
Góly: 25. Duhaime (Foligno), 25. Eriksson Ek, 52. Eriksson Ek (Gaudreau, Brodin), 60. Dumba (Kaprizov, Zuccarello) – 9. Crosby (Guentzel, Rakell), 18. Poehling (Blueger, Archibald), 39. Letang (Crosby, Malkin), 46. Crosby (Guentzel, Jarry), 55. McGinn (Heinen, Carter), 57. Guentzel (Crosby, Pettersson). Brankári: Gustavsson – Jarry, strely na bránku: 23:32, 18.224 divákov.

Nashville Predators – New York Islanders 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
Góly: 2. Forsberg (Josi, Pärssinen), 9. Sissons (Smith, Josi), 10. Niederreiter (McDonagh, Josi), 26. Pärssinen (Forsberg, Fabbro), 50. Pärssinen (Granlund, Josi) – 3. Pelech (Pulock), 36. Clutterbuck (Martin, Pelech), 45. Palmieri (Pageau, Romanov), 56. Pageau (Lee, Barzal). Brankári: Saros – Sorokin, strely na bránku: 31:33, 17.159 divákov.

St. Louis Blues – Washington Capitals 5:4 pp a sn (3:0, 1:2, 0:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 5. Schenn (Kyrou, Barbašov), 8. Bučnevič (Tarasenko, Leddy), 12. Krug (Thomas, Tarasenko), 39. O'Reilly (Leivo, Faulk), rozh. náj. Bučnevič – 36. Ovečkin (Strome), 38. Carlson (Dowd, Jensen), 56. Carlson (Kuznecov, Ovečkin), 57. Sheary (Kuznecov, Ovečkin). Brankári: Greiss – Lindgren, strely na bránku: 24:51, 18.096 divákov.

Winnipeg Jets – Anaheim Ducks 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 33. Connor (Dubois, Morrissey), 55. Connor (Gagner, Scheifele), 60. Connor (Scheifele, Pionk) – 11. Terry (Fowler, Carrick), 55. Zegras (Henrique, Fowler). Brankári: Hellebuyck – Gibson, strely na bránku: 32:31, 14.278 divákov.

Seattle Kraken – New York Rangers 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 3. McCann (Borgen, Eberle), 50. Schultz (Burakovsky, Dunn), 64. Schultz (Eberle, Dunn) – 15. Zibanejad (Kreider, Trocheck), 59. Trocheck (Goodrow, Fox). Brankári: Jones – Šesťorkin, strely na bránku: 32:30, 17.151 divákov.

Vegas Golden Knights – Arizona Coyotes 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 33. Pietrangelo (Eichel, Marchessault), 41. Carrier (Roy, Pietrangelo), 46. Stone (Pietrangelo, Stephenson), 59. Smith (Marchessault) – 52. Keller (Moser). Brankári: Thompson – Vejmelka, strely na bránku: 39:26, 17.708 divákov.

San Jose Sharks – Detroit Red Wings 4:7 (2:1, 0:2, 2:4)
Góly: 7. Labanc (Karlsson, Meier), 13. Nieto (Karlsson, Cicek), 49. Couture (Karlsson, Megna), 52. Karlsson (Labanc, Hertl) – 10. Hronek (Perron), 32. Perron (Larkin, Kubalík), 37. Walman (Rasmussen, Erne), 45. Veleno (Suter, Berggren), 54. Seider (Perron, Chiarot), 57. Suter (Copp), 59. Kubalík (Larkin). Brankári: Reimer – Husso, strely na bránku: 25:21, 14.134 divákov.