Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Drahé zranenia. Absentujúci hokejisti vyšli tímy NHL na stovky miliónov

Náklady na nevyužívaných hokejistov sa podľa štúdie portálu onlinebetting.com vyšplhali v minulej sezóne na 389 miliónov dolárov.

19.07.2022 22:11
Brent Seabrook. Foto:
Bývalý elitný obranca Chicaga Brent Seabrook neodohral pre zranenie za posledné dve sezóny ani zápas.
debata

Maximálna čiastka, ktorú môže jeden klub vyplácať pre zranených hokejistov, bola pritom pre sezónu 2021/22 stanovaná na 81,5 miliónov dolárov.

Stávková spoločnosť čerpala dáta z Cap Friendly a NHL Injury Viz, ktoré sa podrobne venujú platom hráčov a cene za zápas v čase, keď boli zranení.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Triezvy pohľad Slafkovského. Takto vidí najbližšiu budúcnosť v NHL

Cieľom bolo nájsť klub, ktorý na to najviac doplatil. A bolo ním Chicago Blackhawks s 30 miliónmi dolárov. Najväčšiu ťarchu predstavovali zranenia hokejistov ako Jonathan Toews, Brent Seabrook, Alexander Nylandera a Zak Smith.

V prvej päťke týchto smoliarov sa za Chicagom umiestnili St. Louis Blues (26 miliónov), Dallas Stars (18 miliónov), Boston Bruins (24 miliónov) a Tampa Bay Lightning (23 miliónov).

690980042 regenda Čítajte viac Regenda sa podľa zámorského experta môže v budúcnosti presadiť v NHL

Najviac, 78 miliónov, sa platilo za zranenia v dolnej časti tela. O päť miliónov menej stáli zranenia v hornej časti tela.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #NHL #zranenia