Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Černákova Tampa ide do finále. Umlčala najofenzívnejší tím sezóny

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom postúpili do finále Východnej konferencie NHL. Floridu Panthers zdolali 4:0 na zápasy.

24.05.2022 06:49
Krídelník Pat Maroon (14) oslavuje so... Foto: ,
Krídelník Pat Maroon (14) oslavuje so spoluhráčmi z Tampy gól do siete Floridy Panthers.

Dvojnásobný obhajca Stanleyho pohára z Tampy zdolal vo štvrtom dueli 2. kola play off doma Floridu 2:0.

Blízko postupu do finále Západnej konferencie je Colorado, ktoré vo štvrtom semifinálovom súboji uspelo na ľade St. Louis aj vďaka hetriku Nazema Kadriho 6:3 a v sérii vedie 3:1.

Kľúčové momenty súboja Tampa Bay vs Florida.

Tampa nedala Panthers šancu a v štyroch stretnutiach dovolila najofenzívnejšiemu tímu a víťazovi základnej časti skórovať celkovo iba trikrát. V noci na utorok otvoril po dvoch bezgólových tretinách skóre v 47. minúte Patrick Maroon, výsledok spečatil do prázdnej bránky Ondřej Palát.

Obrovskou oporou Lightning bol brankár Andrej Vasilevskij, ktorý zneškodnil všetkých 49 striel súpera a prvýkrát v tohtoročnej vyraďovačke si udržal čisté konto.

Samuel Buček Čítajte viac Dohoda je na svete. Buček podpísal s tímom NHL

Tampa uspela, hoci opäť nastúpila bez zraneného elitného útočníka Braydena Pointa. Černák odohral 19:55 min., zblokoval dve strely súpera a rozdal až sedem „hitov“.'

„Blesky“ sa prebojovali do konferenčného finále ôsmykrát za šesť rokov. Narazia v ňom na víťaza série Carolina – NY Rangers, po troch zápasoch Hurricanes vedú 2:1.