Na Floride tlieskali rekordom i parádnemu hitu. Gudas poslal súpera do salta

Ako sme informovali, hokejisti Floridy si v zápase NHL poradili s Chicagom 4:0 a zaznamenali 28. domáce víťazstvo v sezóne, čo je klubový rekord.

01.04.2022 11:58
Radko Gudas, Taylor Raddysh Foto: ,
Obranca Floridy Radko Gudas (vpravo) a Taylor Raddysh z Chicaga.

Okrem tohto míľniku bol duel výnimočný pre útočníka Jonathana Huberdeaua.

Pripísal si 71. asistenciu v ročníku, čo sa pred ním nepodarilo žiadnemu ľavému krídelníkovi. Pokoril doterajšie maximum Joea Juneaua z Bostonu zo sezóny 1992/1993.

Aréna Panthers však neaplaudovala len rekordom, ale aj kúsku českého obrancu Radka Gudasa z 22. minúty. Jeden z jeho šiestich bodyčekov poslal do salta Kirbyho Dacha:

Stránika Sport.cz pripomenula, že 31-ročný Gudas sa ako prvý v tejto sezóne NHL dostal cez hranicu troch stoviek „hitov“ (304). Pre porovnanie, druhý v tejto štatistike Tanner Jeannot ich má 239.

Andrej Sekera Čítajte aj Sekera sa dočkal, pozrite si jeho prvý gól v sezóne. Chára hral takmer 21 minút

Viac na túto tému: #Chicago Blackhawks #Florida Panthers